تاکنون بیش از ۶۲۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۴۰ هزار و ۲۳۶ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۲ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۲۵۴,۶۵۹ مبتلا، ۱,۰۸۴,۸۹۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۵۹۷,۴۹۸ مبتلا، ۵۲۸,۷۰۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۵,۴۷۵,۲۶۰ مبتلا، ۱۵۵,۱۱۲ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۲۱,۲۲۸ مبتلا، ۶۸۶,۳۶۶ قربانی

5_ آلمان ۳۳,۳۸۶,۲۲۹ مبتلا، ۱۵۰,۰۶۴ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۸۳۱,۷۶۱ مبتلا، ۲۸,۵۰۹ قربانی

۷ | انگلیس ۲۳,۶۷۲,۸۵۵ مبتلا، ۱۹۰,۳۱۷ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۵۲۹,۲۵۲ مبتلا، ۱۷۷,۱۵۰ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۳۳۰,۷۷۲ مبتلا، ۴۴,۹۶۵ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۰۴۹,۰۲۷ مبتلا، ۳۸۷,۴۶۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۹ هزار و ۵۸۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۳۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه