تاکنون بیش از ۶۲۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۳۰ هزار و ۹۶۸ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۵۵۵,۰۷۲ مبتلا، ۱,۰۸۷,۸۸۰ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۱۴,۴۳۷ مبتلا، ۵۲۸,۸۱۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۵,۸۶۶,۲۵۳ مبتلا، ۱۵۵,۴۲۲ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۶۴,۶۶۱ مبتلا، ۶۸۶,۹۱۰ قربانی
 
5_ آلمان ۳۳,۹۴۸,۶۳۲ مبتلا، ۱۵۰,۵۳۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۹۷۹,۷۷۰ مبتلا، ۲۸,۶۹۸ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ مبتلا، ۱۹۰,۸۸۸ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۸۱۵,۷۳۶ مبتلا، ۱۷۷,۵۱۹ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۵۳۹,۳۱۹ مبتلا، ۴۵,۴۶۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۲۰۳,۳۳۲ مبتلا، ۳۸۸,۱۹۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۱ هزار و ۶۸۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۸۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه