تاکنون بیش از ۶۲۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۲۵ هزار و ۲۴۰ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۸۱۴,۰۰۳ مبتلا، ۱,۰۹۰,۲۸۹ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۲۶,۴۲۷ مبتلا، ۵۲۸,۸۷۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۱۶۱,۲۴۰ مبتلا، ۱۵۵,۸۱۶ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۸۸,۵۰۰ مبتلا، ۶۸۷,۱۸۶ قربانی

5_ آلمان ۳۴,۶۰۸,۸۳۵ مبتلا، ۱۵۱,۴۲۰ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۰۹۸,۹۹۶ مبتلا، ۲۸,۸۰۸ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ مبتلا، ۱۹۱,۶۸۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۰۳۰,۷۷۷ مبتلا، ۱۷۷,۸۸۳ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۶۹۲,۷۹۵ مبتلا، ۴۵,۷۵۶ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۲۷۸,۸۱۶ مبتلا، ۳۸۸,۷۰۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۳ هزار و ۶۰۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه