تاکنون بیش از ۶۳۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۳۴۹ هزار و ۳۵۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۵ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۰۵۵,۵۳۷ مبتلا، ۱,۰۹۲,۶۰۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۴۰,۷۴۸ مبتلا، ۵۲۸,۹۵۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۵۲۴,۶۰۵ مبتلا، ۱۵۶,۳۳۷ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۱۷۲,۶۹۳ مبتلا، ۱۵۲,۴۸۲ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۲۲,۱۷۴ مبتلا، ۶۸۷,۵۸۱ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۲۷۱,۰۷۸ مبتلا، ۲۸,۹۷۴ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ مبتلا، ۱۹۲,۶۸۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۲۹۰,۷۴۷ مبتلا، ۱۷۸,۴۵۰ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۹۲۶,۲۳۱ مبتلا، ۴۶,۱۵۲ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۳۵۴,۹۱۵ مبتلا، ۳۸۹,۳۵۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۹۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۴۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه