ضرورت ایجاد مراکز سطح دو درمان ناباروری در دانشگاه‌های علوم پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، امیرحسام علیرضایی گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و برقراری عدالت در دسترسی و بهره‌مندی آحاد مردم از خدمات درمان ناباروری و اجرای ماده 41 قانون جوانی جمعیت، الزامات راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری سطح دو توسط وزیر بهداشت ابلاغ شده است.

وی افزود: براساس این ابلاغیه حداقل یک مرکز درمان ناباروری سطح دو در دانشگاه‌های علوم پزشکی باید راه‌اندازی شود و خدمات ارزیابی زوج نابارور، تشخیص علت ناباروری، انجام خدمات تخصصی پیشرفته و ارجاع برای دریافت خدمات تخصصی در صورت نیاز در این مراکز ارائه شود، خوشبختانه 109 مرکز خدمات تخصصی ناباروری در کشور ارائه خدمت می‌دهند و امیدواریم با اهتمام دانشگاه‌های علوم پزشکی تعداد این مراکز افزایش یابد. در سال 1400 حدود 85 هزار سیکل آی وی اف توسط کلیه مراکز ناباروری کشور ارائه شده است.

به گزارش ایسنا رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در پایان گفت: در راستای برنامه حمایت مالی از زوجین نابارور پوشش بیمه ای خدمات ناباروری مطابق ماده 43 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و وام قرض الحسنه ناباروری ارائه می‌شود، دانشگاه های علوم پزشکی همچنین باید نسبت به عقد قرارداد پوشش بیمه پایه در مراکز ناباروری تلاش کنند تا بتوانند گامی در جهت کاهش هزینه ها و آلام مردم در ارائه خدمات بردارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه