توزیع پزشکان ضریب کا تا دو هفته آینده
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید کریمی در اجلاس روسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: صندوق بیماران خاص و صعب العلاج که دیروز رونمایی شد، علاوه بر پوشش این بیماران برای پوشش بیمارانی که دچار هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شوند تا سقف ۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلاتی قائل می‌شود، به شرطی که شورای استانی در هر استان این هزینه‌ها را تایید کند، بنابراین روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید نسبت به راه‌اندازی شورای استانی اقدام کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: بحث سقف و پلکان دریافتی‌ها اصلاح و طی نامه‌ای به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. زمان اجرا از فروردین ۱۴۰۱ خواهد بود و مطالبات پزشکان بر اساس آن باید پرداخت می‌شود، در سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی تجهیز شده است، طبق دستورالعمل، تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی حداقل باید یک مرکز ناباروری سطح دو راه‌اندازی کنند و دستورالعمل آن نیز ارسال شده است.

به گزارش ایسنا وی در پایان از توزیع پزشکان ضریب کا تا دو هفته آینده خبر داد و گفت: به تهیه اسکان و معیشت این پزشکان توجه ویژه داشته باشید. اگر می‌توانید پس از پایان طرح نیز آنان را در منطقه نگه دارید، زیرا به توسعه درمان دانشگاه کمک می‌کند، دولت و مجلس برای اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع تاکید دارد، از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درخواست داریم تا برای این طرح آمادگی لازم را داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه