تاکنون بیش از ۶۳۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۳ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۳۴۵,۹۲۷ مبتلا، ۱,۰۹۵,۲۰۴ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۵۳,۵۹۲ مبتلا، ۵۲۹,۰۲۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۸۰۹,۶۱۷ مبتلا، ۱۵۶,۸۳۲ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۵۷۱,۱۳۰ مبتلا، ۱۵۳,۵۴۴ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۶۶,۶۶۳ مبتلا، ۶۸۸,۱۵۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۵۵۷,۳۰۹ مبتلا، ۲۹,۱۷۶ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۹۸,۴۸۹ مبتلا، ۱۹۳,۶۷۳ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۵۳۱,۰۲۳ مبتلا، ۱۷۹,۱۰۱ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۲۷۳,۲۵۱ مبتلا، ۴۶,۶۳۶ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۲۳,۷۲۵ مبتلا، ۳۹۰,۱۰۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۴۳۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۷۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه