تاکنون بیش از ۶۳۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۳ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۳۷۴,۷۲۱ مبتلا، ۱,۰۹۵,۳۱۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۵۴,۶۳۸ مبتلا، ۵۲۹,۰۷۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۸۱۳,۳۸۵ مبتلا، ۱۵۶,۹۹۴ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۶۱۹,۶۸۷ مبتلا، ۱۵۳,۶۹۴ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۷۰,۳۹۴ مبتلا، ۶۸۸,۲۰۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۶۱۵,۶۶۷ مبتلا، ۲۹,۲۰۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۹۸,۴۸۹ مبتلا، ۱۹۳,۶۷۳ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۵۳۱,۰۲۳ مبتلا، ۱۷۹,۱۰۱ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۲۹۵,۵۹۲ مبتلا، ۴۶,۶۵۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۲۹,۵۰۶ مبتلا، ۳۹۰,۱۷۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۶۵۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۷۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه