تاکنون بیش از ۶۳۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۶۰۲,۴۷۸ مبتلا، ۱,۰۹۸,۰۳۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۵۹,۴۴۷ مبتلا، ۵۳۰,۴۸۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۹۲۰,۰۶۴ مبتلا، ۱۵۷,۲۷۷ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۸۲۳,۷۷۱ مبتلا، ۱۵۴,۵۳۵ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۹۰,۲۴۳ مبتلا، ۶۸۸,۳۸۴ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۸۰۱,۵۶۴ مبتلا، ۲۹,۳۵۴ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۳۰,۰۴۱ مبتلا، ۱۹۴,۷۰۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۶۴۲,۰۱۱ مبتلا، ۱۷۹,۴۳۶ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۵۳۴,۳۷۷ مبتلا، ۴۶,۹۰۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۵۳,۶۶۷ مبتلا، ۳۹۰,۴۵۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و دو مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۸۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه