تاکنون بیش از ۶۴۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸ هزار و ۸۲۴ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۸۹۵,۲۳۶ مبتلا، ۱,۱۰۰,۱۲۵ قربانی
2_هند ۴۴,۶۶۶,۳۷۷ مبتلا، ۵۳۰,۵۳۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۱۰۰,۰۱۸ مبتلا، ۱۵۷,۷۰۴ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۰۳۳,۳۹۴ مبتلا، ۱۵۵,۵۸۸ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۹۵۴,۶۸۰ مبتلا، ۶۸۸,۷۳۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۱۹۴,۲۲۹ مبتلا، ۲۹,۶۶۵ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ مبتلا، ۱۹۵,۵۳۰ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ مبتلا، ۱۷۹,۹۸۵ قربانی

9_ ژاپن ۲۳,۱۰۹,۸۱۶ مبتلا، ۴۷,۵۱۲ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۹۴,۵۸۸ مبتلا، ۳۹۰,۹۶۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه