عمق خدمات دهی به بیماران صعب العلاج به تدریج افزایش پیدا می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حنان حاج محمودی در خصوص پوشش بیمه‌ای بیماران صعب العلاج گفت: در رابطه با افرادی که دچار بیماری‌های صعب العلاج هستند، دولت در سال جدید اعتباراتی را برای این گروه در نظر گرفته است؛ ضمن اینکه اساسنامه‌ای برای این گروه از بیماران تصویب شده تا بیمه سلامت بتواند در پرداخت هزینه‌های درمان به آنها کمک کند.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه فهرست این بیماری‌ها به تدریج اعلام می‌شود گفت: در گذشته تنها ۵ گروه از این بیماران از خدمات استفاده می‌کردند، این در حالی است که تعداد این بیماران برای دریافت پوشش بیمه‌ای در حال افزایش است. به صورتی که فرانشیز این بیماران و هزینه‌های پرداختی آنها کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در سال جاری افرادی که جز ۳ دهک درآمدی بودند، به صورت سیستماتیک تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و سایر دهک‌های درآمدی باید بخشی از حق بیمه خود را پرداخت کنند، همه بیمه شدگان اعم از بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی می‌توانند با اجرای کد دستوری #۱۶۶۶* وضعیت بیمه‌ای خود را پیگیری کرده و از تاریخ انقضاء بیمه خود اطلاع پیدا کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه