تاکنون بیش از ۶۷۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۱۹۴ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ هزار و ۵۵۸ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۵۷ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۶۱۴,۴۱۱ مبتلا، ۱,۱۲۵,۸۹۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۸ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۶۱,۳۸۷ مبتلا، ۱۶۳,۵۶۲ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۳۷,۸۰۷ مبتلا، ۱۶۴,۱۵۳ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۶۸۲,۷۹۹ مبتلا، ۶۹۵,۵۹۱ قربانی
6_ ژاپن ۳۱,۷۲۲,۹۱۸ مبتلا، ۶۳,۷۶۹ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۸۹۸,۱۴۲ مبتلا، ۳۳,۰۵۷ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۳۶۳,۷۴۲ مبتلا، ۱۸۵,۹۹۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ مبتلا، ۲۰۲,۱۵۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۷۰,۴۲۲ مبتلا، ۳۹۴,۵۲۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۸۶۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه