تهران در قعر رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کرونا در کشور همانند هفته‌های گذشته صفر است و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز یک شهر است. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۹۵ به ۹۰ شهر و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۳۵۲ به ۳۵۷ شهر افزایش یافت.

در عین حال اکنون بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، پایین و بالغ بر ۳۴.۹۵ درصد بوده است.

62526482.jpg 37.88 KB

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در هفته منتهی به ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

62526483.jpg 33.2 KB


در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۰.۵۸ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان ایلام با ۸۴.۷۱ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان تهران با ۳۶.۹۶ درصد بوده است.

62526492.jpg 45.93 KB


همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۱۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۰.۵۸ درصد بوده است که استادیوم‌ها با ۱۰۰ درصد بیشترین میزان رعایت و پاساژها با ۴۶.۲۹ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

62526487.jpg 45.39 KB


میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت‌گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۹ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، ۱۹.۲۲ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۶.۳۱ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۶.۱۶ درصد رعایت بوده است.

62526485.jpg 37.91 KB


همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۱۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، ۱۹.۲۲ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۷۸.۱۳ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز تفریحی با ۱۰.۲۹ درصد است.

62526489.jpg 31.74 KB


میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۹ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، ۳۱.۷۷ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ۵۲.۰۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۱۴.۲۶ درصد بوده است.

62526486.jpg 48.65 KB


همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۱۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، ۳۱.۷۷ درصد بوده که فرودگاه‌ها با ۸۷.۵۰ درصد بیشترین درصد رعایت و پایانه‌های مسافربری درون شهری با ۲۴.۹۳ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

62526490.jpg 36.54 KB


میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۹ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، ۴۹.۱۴ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان لرستان با ۷۴.۹۴ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به زنجان با ۳۵.۲۷ درصد بوده است.

62526484.jpg 43.64 KB


همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۱۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، ۴۹.۱۴ درصد بوده است. استادیوم‌ها با ۱۰۰ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین حد رعایت بوده و رستوران‌ها با ۴۳.۹۶ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

62526488.jpg 40.07 KB


در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۱۹ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۱۴۱۱۰۸ مورد بازرسی انجام شده است.

62526480.jpg 34.2 KB

همچنین طی این مدت تعداد ۲۷۱۴۹ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۳۹۲ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

62526481.jpg 30.29 KB


گزارش آخرین وضعیت بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ملی پاسخگویی ۱۹۰ وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا در ادامه می‌آید:

گزارش هفتگی واحد بهداشت سامانه ملی ۱۹۰

 تعداد کل تماس‌های پاسخ داده شده در سامانه ۱۹۰، بالغ بر ۲۰۳ تماس بوده و تعداد کل شکایات ثبت شده در این سامانه، ۱۴۱ شکایت بوده است. همچنین تعداد مشاوره و راهنمایی در خصوص بیماری کووید و واکسیناسیون ۶۲ مورد بوده است.

طبق گزارش سامانه ۱۹۰، شکایت از عدم رعایت بهداشت دست در صدر جدول قرار گرفته است و بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به نانوایی‌ها، درمانگاه و کلینیک‌ها و نیز مدارس بوده است که با موضوع عدم رعایت بهداشت دست کارکنان، عدم وجود تهویه مطلوب و مناسب، عدم استفاده کارکنان ازماسک و عدم رعایت فاصله‌گذاری گزارش شده است.


پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.