روند افزایش نسبی موارد کرونا در ایام نوروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شهنام عرشی گفت: با ورود سویه های جدید اومیکرون به کشور شاهد افزایش موارد بستری و مرگ و میر در اواسط دی ماه بودیم، سویه های جدید اومیکرون در افراد سالم و کسانی واکسیناسیون را کامل انجام داده‌اند به صورت سرماخوردگی تظاهر می‌کند، ابتلاء به اومیکرون در کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند و افراد بالای ۶۰ سال منجر به بستری شدن و حتی مرگ می‌شود.

سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به فروکش موج هشتم در بهمن ماه ادامه داد: در هفته‌های اخیر شاهد افزایش موارد ابتلاء در بین افرادی هستیم که بدن آنها از ایمنی کافی برخوردار نیست، توصیه ما به افراد بالای ۱۸ سال این است که حتماً دوز سوم را تزریق کنند. همچنین افراد بالای ۶۵ سال و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند نسبت به تزریق دوز چهارم اقدام کنند.

وی با اشاره به روزهای پایانی سال و فرا رسیدن سال نو که موجب افزایش ترددها شده است افزود: هموطنان از حضور طولانی مدت و ازدحام در محیط‌های سربسته خودداری کنند، میزان سرایت سویه های جدید اومیکرون بالا است، هموطنان از ماسک‌های مطمئن استفاده کنند. شستن دست‌ها و رعایت بهداشت فردی از اهمیت زیادی در جلوگیری از انتقال ویروس برخوردار است.

به گزارش مهر عرشی در پایان در واکنش به پیش بینی از وضعیت بیماری در سال جدید گفت: با توجه به تعطیلات سال نو پیش بینی می‌کنیم شاهد افرایش موارد ابتلاء باشیم. البته امیدواریم مرگ و میر آن‌چنانی نداشته باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه