آمادگی حداکثری مراکز درمانی برای ارائه خدمت در تعطیلات نوروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن واعظی با اشاره به اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲، از آمادگی حداکثری مراکز درمانی در ایام نوروز، خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲، تمامی واحدهای ارائه‌ دهنده خدمات بهداشتی و درمانی اعم از اورژانس‌های پیش بیمارستانی، درمانگاه‌ها، پاراکلینیک‌ها و بیمارستان‌ها با رویکرد ارائه خدمات به موقع، با کیفیت و ایمن و افزایش رضایت‌مندی شهروندان و مسافران عزیز در سال جدید، آمادگی کامل دارند.

وی افزود: بر همین اساس برنامه‌ریزی‌های لازم قبل از آغاز تعطیلات نوروزی در استان‌ها جهت اطمینان از آمادگی و فعال بودن مراکز، وجود و حضور نیروهای تخصصی و کادر درمانی، ارائه خدمات تشخیصی آزمایشگاهی، تصویربرداری، دندانپزشکی و اطلاع ‌رسانی‌های لازم در این زمینه، انجام شده است، همچنین در تعطیلات پایان سال و نوروز همه مراکز اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی، اتاق‌های عمل، بخش‌های مراقبت ویژه، بخش‌های دیالیز و دیگر بخش‌ها به صورت شبانه روزی فعال است و به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزات بهداشت گفت: مراکز درمانی با تمام توان در خدمت مردم هستند، با پیگیری‌های انجام شده در حال حاضر کمبودی در زمینه ملزومات پزشکی و داروهای اساسی و مورد نیاز بیمارستان‌ها وجود ندارد، تیم‌های واکنش سریع و ارزیاب نیز آمادگی کامل داشته و در صورت بروز مشکل، سریعا وارد عمل خواهند شد. هماهنگی بین استانی در مورد اعزام و انتقال بیماران نیز از طریق ستاد معاونت درمان، حوزه ۱۱۵، EOC انجام و با پیگیری صورت خواهد گرفت.

واعظی با اشاره به استمرار نظارت بر مراکز درمانی در طول ایام تعطیل گفت: نظارت از طریق کارشناسان ستادی حوزه درمان بر تمامی مراکز درمانی صورت خواهد گرفت. برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از دی ماه سال جاری و در کل کشور نیز از ابتدای سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار گرفته است که تکمیل بستر فناوری اطلاعاتی ضروری و پایه اقدامات است. دانشگاه‌های علوم پزشکی به منظور استقرار صحیح و کامل این برنامه، لازم است نسبت به راه‌اندازی کمیته‌های مربوط به نظام ارجاع هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در سطح ملی، ستاد ملی پزشک خانواده و نظام ارجاع و قرارگاه پزشکی خانواده، ستاد اجرایی شامل کمیته آموزش، کمیته آمار، کمیته تأمین و توزیع منابع، کمیته آموزش و مدیریت نیروی انسانی، کمیته پایش و نظارت، کمیته نظام ارجاع و کمیته بازنگری و به روز رسانی بسته خدمات تعریف شده است. در سطح دانشگاه‌ها نیز با همین ساختار فعالیت کمیته ها آغاز شده است.

به گزارش ایسنا رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزات بهداشت در پایان در خصوص وضعیت پرداخت‌های مربوط به مقیمی و ماندگاری پزشکان گفت: خوشبختانه با تأمین نسبی منابع، حق الزحمه مقیمی و ماندگاری پزشکان متخصص و پزشکان عمومی بخش اورژانس بیمارستان‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.