تا ۵۰ درصد ظرفیت رشته بیهوشی خالی مانده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رئیس زاده در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره بین‌المللی آنستزیولوژی، مراقبت‌های ویژه و درد ایران که از امروز سوم تا پنجم خرداد در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: متخصصان بیهوشی افراد گمنامی در کشور هستند و زحمات بسیار زیاد و مهمی را برای بیمار می‌کشند که باید از تلاشها و مجاهدت‌های این افراد تشکر شود. 

وی افزود: رشد رشته بیهوشی در کشور قابل توجه است، از عدد ۱۱ در میلیون نفر در جمعیت در سال ۵۶ به عدد ۵۶ در میلیون نفر در جمعیت رسیدیم که رشد قابل توجهی است، همچنین از تعداد ۴۰۰ متخصص بیهوشی به ۴۵۰۰ متخصص بیهوشی در کشور رسیدیم که با چندین رشته فوق تخصصی، خدمات مختلفی را ارایه می‌دهند. ۳۰ مرکز دوره آموزشی در بخش فلوشیپ در کشور داریم که اهمیت بالای این رشته را نشان می‌دهد. 

به گزارش فارس رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در پایان گفت: اکنون کاهش ظرفیت در رشته بیهوشی را شاهد هستیم که تا ۵۰ درصد ظرفیت رشته بیهوشی خالی مانده و این خود زنگ خطری است و نشان از عدم رغبت پزشکان دارد که باید برطرف شود، باید قدر جامعه بیهوشی را بدانیم و از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم، لذا لازم است مسؤولان درک بهتری از جامعه پزشکی داشته باشند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.