حوزه سلامت اولویت دولت نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، یحیی ابراهیمی با انتقاد از اینکه حوزه سلامت اولویت دولت نیست گفت: متاسفانه در حالی با کمبود بیش از 300 قلم دارو در کشور مواجه هستیم که مسئولان مربوطه خبر از رفع کمبودها می‌دهند و بر این باورند که کمبود دارویی وجود ندارد و در واقع به مسائل حوزه سلامت توجه چندانی نمی‌شود و مسائل این حوزه در اولویت برنامه‌های دولت نیست.

پرداخت کارانه در سیستم دولتی استان لرستان 12 ماه تاخیر دارد

وی با انتقاد از اینکه پرداخت کارانه در سیستم دولتی استان لرستان 12 ماه تاخیر دارد افزود: با این اوصاف چه انتظاری داریم که پزشکان مهاجرت نکنند، متاسفانه در حال حاضر با افزایش مهاجرت داروسازان، دندان پزشکان و سایر تخصص ها مواجه هستیم، تامین بودجه و اعتبارات مناسب برای حوزه سلامت باید در کانون توجه جدی قرار گیرد، وزارت بهداشت باید به صورت جدی دنبال رفع مشکلات باشد، اغلب پزشکان به دلیل پرداخت های ناکافی رغبتی برای فعالیت در سیستم دولتی ندارند و پرداخت های نامناسب و نامنظم نارضایتی کادر درمان و به تبع آن نارضایتی مردم را در پی داشته است.

افزایش سقف کارانه ها باید اولویت دولت و مجلس باشد


به گزارش خبرگزاری خانه ملت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان با بیان اینکه افزایش سقف کارانه ها باید اولویت دولت و مجلس باشد گفت: وضعیت پزشکان در سیستم دولتی مطلوب نیست و روز به روز هم وضعیت آنها بدتر می شود بنابراین نیاز است که دولت در این رابطه چاره اندیشی کند. خبرگزاری خانه ملت

پایان پیام/

مطالب مشابه