پیش‌بینی می‌کنیم که امسال موارد آنفلوآنزا افزایشی باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین فرشیدی با تاکید بر اینکه هنوز زیرسویه جدیدی از کرونا وارد کشور نشده است گفت: عمده موارد زیرسویه‌ای که هنوز در کشور در گردش است زیرسویه XBB است، البته افزایش موارد بیماری را طی سه هفته اخیر با توجه به تغییرات آب و هوا داشتیم و در کنار کرونا، مدتی است که بروز آنفلوآنزا را هم شاهد هستیم و البته باید در نظر داشت که علائم این دو بیماری مشترک است، از سوی دیگر با توجه به علائم محدودی که مبتلایان به کرونا تجربه می‌کنند، برخی از آنها اصلا برای اخذ تست یا درمان به مراکز بهداشتی مراجعه نمی‌کنند و خودشان بهبود می‌یابند. به طور کلی مواردی که منجر به بستری شود بسیار کم است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم تزریق واکسن آنفلوآنزا در گروه‌های پرخطر تصریح کرد: الان زمان مناسبی برای تزریق این واکسن است، البته خود افراد هم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند و اگر حس می‌کنند حتی کوچک‌ترین علائمی مشابه سرماخوردگی دارند، از حضور بدون ماسک در میان افراد خودداری کنند.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در حال حاضر واکسن آنفلوآنزا به گروه‌ هدف مانند زنان باردار، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، کادر درمان و... به شکل رایگان ارائه می‌شود. از سوی دیگر تامین واکسن در داروخانه‌ها هم انجام شده است و خود افراد می‌توانند اقدام به تهیه واکسن کنند، پیش‌بینی می‌کنیم که امسال موارد آنفلوآنزا افزایشی باشد زیرا با کاهش موارد کرونا دیگر ویروس غالب آنفلوآنزا خواهد بود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.