بودجه سلامت منطبق با سیاست‌های ابلاغی تهیه شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نشست هم‌اندیشی مسئولان سازمان برنامه و بودجه با مسئولان فرهنگستان علوم پزشکی در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

در این نشست اعضای هیأت رئیسه و جمعی از رؤسای گروه‌های علمی فرهنگستان در کنار رئیس، معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه، مسائل مهم نظام سلامت را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سیدعلیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، بر اهمیت شناخت ابعاد سلامت در کشور و لزوم توجه به سیاست‌های کلی سلامت تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش‌های زیادی از این سیاست‌ها سال‌ها است عملیاتی نشده‌، ما خواستار تمرکز سازمان برنامه و بودجه بر این سیاست‌ها برای بودجه ریزی هستیم تا مسیر بودجه به سمت موضوعاتی که مرتبط با سیاست‌های ابلاغی نیست حرکت نکند.

وی تصریح کرد: مباحثی مانند  اولویت پیشگیری بر درمان، توسعه شبکه بهداشتی درمانی، موضوع ادغام آموزش و پژوهش‌های پزشکی در ارائه خدمات و مراقبت‌های درمانی در نظام سلامت، مسئله مهاجرت نیروی انسانی پزشکی، هدفمندی تخصیص اعتبارات بخش سلامت و لزوم پیگیری اجرای طرح ژنریک، مباحث مهم و قابل توجه در این نشست هستند.

یکی از مهم ترین نکات مطرح در این نشست تاکید بر جامعیت اجرای سیاست‌های کلی سلامت بود.

در این نشست داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه، بر تداوم برگزاری جلسات هم‌اندیشی میان دو نهاد تاکید کرد و خواستار پیگیری مقدمات لازم برای انعقاد تفاهمنامه میان این سازمان و فرهنگستان علوم پزشکی برای همکاری بیشتر و جامع‌تر شد. مهر

پایان پیام/