بررسی نیاز استخدامی بیمارستان‌ها در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، میثم لطیفی در نشست با روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی خوزستان که امروز "۱۳ آذرماه" در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد گفت: بومی‌گزینی یکی از این سیاست‌های دولت مردمی است. اگر می‌خواهیم عدالت در خدمت‌رسانی و به کارگیری نیرو داشته باشم، یکی از راهکارها بومی‌گزینی است.

وی اظهار کرد: البته گاهی اوقات در بومی‌گزینی‌ها استانداردهای تخصصی کاهش می‌یابد و دانشگاه‌ها باید در این زمینه کمک کنند تا سطح علمی افراد بومی آنقدر بالا باشد که رقابت خوبی داشته باشند، برای افراد بومی، ۴۰ درصد امتیاز مازاد در نظر گرفته شده است و اگر بیش از این امتیاز در نظر بگیریم، ممکن است شرایط مد نظر به هم بخورد، قبلا برآوردها به صورت کلی انجام و مجوزهای استخدام داده می‌شد که این برآوردها روش دقیقی نیست. به هر حال سخت هم نگرفتیم و بر اساس انضباط، کار را انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به اهمیت وزارتخانه‌های بهداشت و وزارت آموزش و پرورش افزود: کار در این زمینه را از وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت آغاز کرده‌ایم، با توجه به خدمات وزارت بهداشت از قبل از تولد تا پس از مرگ، اشکالی که وجود دارد، وجود بخش خصوصی و دولتی در وزارت بهداشت است که باید این موضوع تنظیم شود. اگر دولت متولی بهداشت و درمان است باید تا حد امکان خدمات ارزان با کیفیت و در دسترس ارائه دهد. همه می‌دانیم که گاهی اوقات یک تاخیر موجب وقوع اتفاقات غیر قابل جبران می‌شود.

لطیفی گفت: یکی دیگر سیاست‌ها تقدم بهداشت بر درمان است که در مجوزهای استخدام به این موضوع توجه شده است. همچنین بیمارستان‌های تازه تاسیس با هزینه‌های زیاد داریم که باید راه‌اندازی شوند. اولویت بعدی، توجه بیشتر به فوریت‌های پزشکی برای کاهش مشکلات است، بازنگری شاخص‌ها در استخدام نیروهای بهداشت و درمان ضروری است، با استفاده از ظرفیت استان‌ها و به صورت پایلوت در دو سه استان، تخت به تخت و بیمارستان به بیمارستان در حال بررسی هستیم تا فهرست نیروهای مورد نیاز را استخراج کنند.

وی در خصوص طرح موضوع خروج نیروها از استان خوزستان و لزوم جلوگیری از خروج نیروها افزود: در قانون بودجه، اختیار جابه‌جایی نیروی درون استانی به استان داده شده است. البته باید تدبیر شود و نباید نارضایتی ایجاد شود، اگر نیروی غیربومی آمد و خواست جابه‌جا شود، حداقل در سال‌های اول که به صورت پیمانی است می‌توان این اجازه را به نیرو نداد و اگر نخواهد بماند می‌توان قرارداد این نیرو را ابطال کرد. این فرد یک صندلی را اشغال کرده است و با کمک گرفتن از فشار فلان نماینده یا مسئول می‌خواهد برود و اگر زیر بار این فشار برویم باید تا آخر زیر بار فشار باشیم.

معاون رئیس جمهور گفت: اگر این نیرو می‌خواهد برود باید به او گفت که قرارداد وی دیگر تمدید نمی‌شود و حداقل تا پنج سال اول پیمانی به راحتی می‌توان از این اختیار استفاده کرد، اگر نیرو شرایط خاصی دارد می‌توان اجازه خروج از استان را داد اما برای شرایط اختیاری، می‌توان از خروج نیرو جلوگیری کرد. در دو سه استان، مازاد معلم و در برخی استان‌ها کسری معلم داریم، ما نیاز به افزایش بهره‌وری در بخش سلامت داریم، باید بر اساس وضعیت هر استان نیازها توزیع یا تقویت شوند مثلا اگر در بیمارستانی باروری بالا است باید نیازهای مرتبط با این حوزه تقویت شوند.

لطیفی ادامه داد: در مجوز اخیری که به وزارت بهداشت داده شد و آزمون استخدامی برگزار شد، مجوز جذب بیش از یک هزار و ۴۰۰ نیرو در استان خوزستان داده شده است که امیدواریم این ظرفیت تکمیل شود. کارگروهی نیز تشکیل شده که هفته گذشته در خوزستان حضور پیدا کردند و گزارشی تهیه کردند تا در جذب‌های جدید به صورت ویژه در خوزستان جذب داشته باشیم و بخشی از ظرفیت خالی بخش‌های درمانی و بهداشتی و فوریت‌های پزشکی را تکمیل کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از مباحث دیگر مساله نگهداشت نیروها است که در این راستا در شورای حقوق و دستمزد مصوب شد که سقف کارانه پزشکی برای افرادی که در حال خدمت در مناطق محروم هستند، برداشته شود، طبیعتا باید در این زمینه برای بخش‌های دیگر هم تدبیر کرد اما اکنون مساله اصلی ما در مورد متخصصان است که جریان حوزه درمان را راهبری می‌کنند. البته به بخش بهداشت و پرستاری نیز توجه داریم و امیدواریم با توجه به تدابیر دولت و طرح مربوط به پرستاری، بخشی از این مساله جبران شود. بنا این است که ماندگاری نیروها در استان‌های دارای ماندگاری کم نیرو، بیشتر شود.

به گزارش ایسنا رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در پایان در خصوص اینکه آیا از نیروها در بدو استخدام تعهد خدمت گرفته خواهد شد یا خیر؟ گفت: پیشنهاد گرفتن تعهد خدمت را دادیم اما در برخی مراجع قانونی این موضوع رد شد. بنابراین تا حد امکان باید از بومی‌گزینی استفاده شود و از سوی دیگر نیروها در بدو استخدام، پیمانی هستند و تا وقتی پیمانی هستند هر سال باید قرارداد آن‌ها تمدید شود و شرط قرارداد است که در این منطقه خدمت کنند نه اینکه در این منطقه جذب شوند و به جای دیگر بروند، بنابراین باید از این ظرفیت قانونی برای نیروهای پیمانی استفاده شود.

پایان پیام/