تعرفه‌ها برای سال ۱۴۰۳ واقعی دیده شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید کریمی گفت: در حال حاضر هزینه عمل جراحی کاتاراکت "آب مروارید" توسط استاد تمام یا دانشیار در بیمارستان دولتی ۳۲ K و هر K با ۲۲ هزار تومان محاسبه می‌شود. در واقع هزینه عمل حدود ۶۰۰ هزار تومان می‌شود اما بر اساس مصوبه شورای عالی حقوق و دستمزد تنها ۴۰ درصد از این مبلغ به پزشک داده می‌شود و با کسر مالیات تنها ۲۰۰ هزار تومان از این پول، آن هم ۷ ماه بعد نصیب پزشک می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: آیا با توجه به شرایط فعلی پرداخت این مبلغ منطقی است که یک استادیار یا استاد تمام پس از سال‌ها تحصیل با ۲۰۰ هزار تومان عمل چشم انجام می‌دهد و اگر بیمار دچار عارضه شود، باید حدود ۵۰۰ میلیون تومان دیه تنها برای یک چشم پرداخت کند. بنابراین در این رابطه درخواست داریم که تعرفه‌ها برای سال ۱۴۰۳ واقعی دیده شود.

وی با بیان اینکه قرار شده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به این موضوع ورود کند افزود: از سازمان برنامه و بودجه هم درخواست داریم که منابع مناسبی را برای تحقق این موضوع پیش بینی کند تا بتوان تعرفه‌های واقعی را در دستور کار قرار داد، اگر نسبت به واقعی شدن تعرفه‌ها بی توجهی شود نباید انتظار داشت که پزشک بخش دولتی با انگیزه به کار خود ادامه دهد.

به گزارش مهر کریمی در پایان به تعرفه‌های پرستاری اشاره کرد و گفت: تعرفه خدمات پرستاری هم همین طور بوده و بر اساس سرانه و وابسته به K است. امیداریم در سال آینده عقب ماندگی که حدود ۲۰ سال گذشته در تعرفه‌ها اتفاق افتاده با تعرفه گذاری مناسب توسط شورای عالی بیمه، سازمان برنامه و بودجه و هیأت وزیران جبران شود.

پایان پیام/

4 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.