تاکید دیوان محاسبات بر اجرای کامل طرح نسخه الکترونیک
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی کامیار در این جلسه درخصوص بودجه پیشنهادی سازمان بیمه سلامت برای سال ۱۴۰۳ گفت: مبنای بودجه ریزی باید متناسب با واقعیات و نیازسنجی باشد، چراکه در غیر اینصورت، مشکلات بسیاری بر سر راه تحقق آن حادث خواهد شد.

دادستان کل دیوان محاسبات کشور موضوع تخصیص ارز ترجیحی به اقلام دارویی را از مسائل مهم دانست و تاکید کرد: باید بررسی شود که چرا علیرغم اختصاص ارز دولتی به اقلام دارویی، هنوز مشکل کمبود دارو در کشور خودنمایی می کند.

وی ضمن تاکید بر اجرای کامل طرح نسخه الکترونیکی افزود: الکترونیکی کردن نسخه های پزشکان از مواردی بود که برکات زیادی را به همراه داشت اما لازم است با هدفگذاری زمانی، تا تحقق کامل و صددرصدی این طرح آن را پیگیری کرد.

در ادامه این جلسه کیومرث داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور گفت: این نهاد نظارتی طی گزارشی تخصصی، عملکرد سازمان بیمه سلامت در ۶ حوزه "بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳" "منابع و مصارف سازمان" "وضعیت مشمولین تحت پوشش بیمه سلامت" "طرح دارویار و نسخ الکترونیک" "بدهی سازمان به مراکز درمانی و مطالبات از دولت" و "عملکرد شرکت های زیرمجموعه" بررسی نموده است.

همچنین محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران نیز در این جلسه با قدردانی از رویکرد پیشگیرانه و حمایتی دیوان محاسبات کشور گفت: طبق استانداردهای بین المللی، تحقق سه عامل "پوشش جمعیتی" "پوشش دارویی" و "تامین مالی بیمه شدگان" از شاخصه هایی است که می توان براساس آن بیمه گذار را قضاوت و امتیازدهی کرد که بر این اساس سازمان بیمه سلامت ایران، از کیفیت خدمات دهی مطلوبی برخوردار است.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در دوران همه گیری ویروس کرونا، اقدامات مناسبی در راستای جلوگیری از شیوع آن صورت گرفت، پوشش بیمه ای رایگان ۵ دهک نخست درآمدی، خدمت رسانی به بیماران پرهزینه و صعب العلاج و تحقق پروژه نسخه الکترونیک پزشکان از جمله اقدامات مهمی است که به سرانجام رسیده است.

پایان پیام/

3 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.