تامین ارز صنایع، دارو و کالاهای اساسی از مرز ۱.۹ میلیارد دلار گذشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی سعیدی در ادامه ارائه گزارش‌های روزانه تامین ارز و معاملات طلای مرکز مبادله با اعلام اینکه هفدهمین جلسه حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادله ارزو طلای ایران دیروز به روال سابق برگزار شد گفت: در این حراج از ۲۹۰ قطعه شمش عرضه شده توسط صادرکنندگان، ۱۲۴ کیلوگرم شمش طلا در قطعه های یک کیلوگرمی و با عیار ۹۹۵ در هزار مورد معامله قرار گرفت که میانگین قیمت هر قطعه شمش طلا، ۴ میلیارد و ۷۴۸ میلیون تومان ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر حراج شمش و سکه طلا، تامین ارز به قوت خود در مرکز مبادله ایران ادامه دارد، توضیح داد: از ابتدای سال تا پایان ۲۵ فروردین ماه شاهد تامین ارز ۳۶۷ میلیون دلاری در حوزه کالاهای اساسی و کشاورزی بودیم؛ گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی عمده ارز را در این گروه به خود اختصاص داده‌اند.

تامین ۵۹ میلیون دلار ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران ادامه داد: تامین ارز گروه دارو و تجهیزات پزشکی معادل ۵۹ میلیون دلار صورت گرفته که دارو، مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی مهمترین اقلام این گروه جهت تخصیص ارز بوده است.

سعیدی گفت: در مجموع یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار ارز صنایع تامین شده است، تامین ارز صنایع به دو صورت نیمایی و توافقی بوده است. صنایع حمل و نقل و خودرو به ترتیب ۲۷۸ و ۱۴۶ میلیون دلار ارز نیمایی و توافقی دریافت کردند.

وی افزود: همچنین تامین ارز نیمایی صنایع تجهیزات برق و الکترونیک، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات تولید و منسوجات به ترتیب معادل ۹۰، ۶۸، ۴۸ و ۸۸ میلیون دلار صورت گرفته است؛ این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب، ۲۳، ۸۷، ۶۷ و یک میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات دریافت کرده‌اند. علاوه بر این گروه ها، ۴۶۸ میلیون دلار ارز نیمایی و ۸۸ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

حراج سکه فردا برگزار می‌شود

مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اعلام اینکه اولین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران فردا ۲۷ فروردین ماه برگزار می‌شود گفت: این حراج دهمین جلسه حراج سکه طلا مرکز مبادله ایران است و به صورت غیرحضوری از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می‌شود. دارایی موضوع دهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته‌بندی است. روابط عمومی بانک مرکزی 

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.