کارشناسان سازمان امور مالیاتی اذعان کردند ۱۰۰ درصد پزشکان دارای پروانه مطب فعال، پرونده مالیاتی تشکیل داده اند
 در نشست مشترک رئیس و هیأت رئیسه سازمان نظام پزشکی با رئیس سازمان امور مالیاتی، موضوع مالیات جامعه پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور در گفت وگو با پالنا، در این خصوص گفت: «با توجه به نزدیکی موعد مالیاتی، به منظور انجام هماهنگی های بیشتر در این خصوص، جلسه ای در دفتر رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و با حضور معاونین ایشان و همچنین معاونین سازمان نظام پزشکی برگزار شد.» 

«دکتر محمد رئیس زاده» افزود: «در این جلسه، مباحث چالش های پزشکی در حوزه مالیات، لزوم شفاف سازی در این عرصه، عدالت بین رشته ای، بازبینی و کاهش ضرایب مالیاتی رشته های مختلف و همچنین لزوم حفظ شان و جایگاه جامعه پزشکی در بحث مالیات مورد تاکید بنده قرار گرفت. عرض بنده این بود که با توجه به تعرفه های دستوری و به دور از قیمت واقعی پزشکی، عملا مالیات جامعه پزشکی در این تعرفه ها مستتر است و سازمان امور مالیاتی باید این مطلب را مدنظر قرار دهد.» 

وی تصریح کرد: «در این جلسه دکتر سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی ضمن تاکید بر جایگاه بلند جامعه پزشکی، تصریح کردند که میز خدمت ویژه ای در سازمان نظام پزشکی تشکیل شود تا کارشناسان امور مالیاتی مشاوره ها و راهنمایی های لازم را به همکاران ما ارائه دهند. در حاشیه این جلسه نیز در این خصوص بحث شد که جامعه پزشکی یکی از منظم ترین مودیان مالیاتی کشور هستند و میانگین پرداختی آنها بالاتر است. در واقع بنا به اظهار کارشناسان سازمان امور مالیاتی، 100 درصد پزشکانی که پروانه مطب فعال دارند، پرونده مالیاتی تشکیل داده اند و این مهم، به این معنی است که جامعه پزشکی جامعه شفافی است و مالیات گریز نیست. 

گفتنی است که در جلسه مذکور، محمدهادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از آمادگی سازمان امور مالیاتی برای قراردادن تمامی گروه‌های جامعه پزشکی در ذیل تبصره ماده ۱۰۰ مالیاتی خبر داد و گفت: «جامعه پزشکی گروه مرجع اجتماعی است و مشوق‌های مالیاتی می‌تواند به عنوان یکی از رفتارهای انگیزشی و از آخرین عوامل پیشگیری کننده از مهاجرت پزشکان و کادر درمان به کار رود.» 

پایان پیام/

1 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.