کودکان زیر ۲ سال ایرانی دچار چاقی و اضافه وزن هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، بهشته النگ، در نشست خبری سمینار ترویج تغذیه با شیر مادر که قرار است سوم تا چهارم بهمن ۹۷ در محل تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور برگزار شود به برنامه «ایران اکو» به عنوان یک پروژه مشترک در زمینه مطالعه چاقی و اضافه وزن در کشور اشاره کرد و گفت: در این مطالعه کودکان ۶ تا ۱۸ سال کشور به لحاظ اضافه وزن و چاقی مورد مطالعه قرار گرفته اند.

النگ با اعلام اینکه این مطالعه در سطح مدارس کشور است، افزود: ما تلاش کردیم این مطالعه را نیز در مورد کودکان زیر ۵ سال کشور نیز در نظر بگیریم.

وی با اشاره به بررسی شیوع چاقی و اضافه وزن در کشور گفت: متأسفانه خیلی از خانواده ها و والدین نمی دانند کدام غذا ناسالم است.

این فوق تخصص تغذیه با اشاره به تبلیغات مواد غذایی مضر در رسانه ملی اظهار داشت: ما هرچقدر هم که مردم را به عدم مصرف غذاهای ناسالم ترغیب میکنیم متأسفانه شاهد تبلیغات غذاهای ناسالم در رسانه ملی هستم.

النگ در ادامه به وجود مواد قندی در آبمیوه و شیرکاکائو اشاره و خاطرنشان کرد: خانواده ها می بایست کودکان خود را از مصرف این قبیل مواد غذایی بر حذر دارند.

به گزارش مهر دبیر علمی سمینار ترویج تغذیه با شیر مادر از راه اندازی اولین کلینیک چاقی در بیمارستان مفید خبر داد و تصریح کرد: امسال ۵ مورد جراحی کودکان برای درمان چاقی در این بیمارستان انجام شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه