اصلاح آیین نامه مشارکت بخش خصوصی در آموزش عالی سلامت در بوته نقد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، پیرو نامه‌ای که به شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی برای بازنگری آیین‌نامه مشارکت بخش خصوصی در آموزش عالی سلامت ابلاغ شده بود، باقر لاریجانی،در نامه‌ای از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواست تا درخصوص گردآوری نظرات خبرگان دانشگاهی در این زمینه اقدام و نتایج را به دبیرخانه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کنند.

براساس این گزارش، در این نامه با بیان اینکه دستاوردهای قابل توجهی در بخش آموزش عالی حوزه سلامت در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آمده، عنوان شده که نتایج به دست آمده در این زمینه با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در بخش دولتی و همکاری خیّران و بخش غیر‌دولتی صورت گرفته است.

همچنین در این نامه با اشاره به لزوم تدوین ضوابط، مقررات و چارچوب‌های مشخص برای بهره‌برداری از تمامی ظرفیت‌های کشور، از جمله بخش خصوصی و اقداماتی که برای تدوین راهبردهای کلی مشارکت بخش خصوصی در آموزش عالی سلامت و آیین‌نامه مربوطه صورت گرفته، مطرح شده است که به دلیل اهمیت موضوع در هفته‌های اخیر، نظرات متعددی در این خصوص ارائه شده و همچنین با نظر سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد آیین‌نامه مشارکت بخش خصوصی در آموزش عالی سلامت در شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد بازنگری قرار گیرد.

بنابر این گزارش، در این نامه با تاکید بر اینکه در نظر است تا این آیین‌نامه با اخذ نظرات و هم‌اندیشی روسا و معاونین دانشگاه‌ها و اعضای هیات علمی، انجمن‌های علمی، اعضای جامعه پزشکی، دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی و سایر ذی‌نفعان مورد بازنگری قرار گیرد، از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مطالبه شده تا در اسرع وقت درخصوص گردآوری نظرات خبرگان دانشگاهی در این زمینه اقدام و نتایج را به دبیرخانه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کنند. وبدا

پایان پیام/

مطالب مشابه