مطالبات داروخانه‌ها با ۵ ماه تاخیر از سوی بیمه پرداخت می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سعید برومند با اشاره به وضعیت مالی داروخانه‌ها گفت: اخیراً مطالبات تیر و مرداد داروخانه‌ها از سوی بیمه پرداخت‌شده است و عملا پرداختی به آن‌ها با حداقل 5 ماه تأخیر صورت می‌گیرد.

برومند در ادامه با بیان اینکه تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها توسط بیمه‌ها باعث ایجاد فشار از سوی شرکت‌های پخش به داروخانه‌ها شده است، عنوان کرد: چنین مسائلی داروخانه‌ها را با مشکل مواجه کرده است، بطوریکه بسیاری از داروخانه‌ها ازلحاظ مالی به مشکل برخورد کرده‌اند.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز بحران در داروخانه‌ها باید مطالبات آن‌ها پرداخت شود، به‌عنوان‌مثال تأمین اقلامی نظیر قلم انسولین که قیمت‌ بالایی دارند برای داروخانه‌ها سخت شده است و قادر به تأمین آن نیستند، درنتیجه بحران مالی داروخانه‌ها باعث ایجاد مشکل برای بیماران می‌شود.

به گزارش فارس رئیس اداره امور داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش سازمان غذا و دارو در پایان اضافه کرد: بر اساس قرارداد؛ بیمه‌ها مکلف هستند بلافاصله پس از تحویل نسخ داروخانه‌ها به بیمه ها  60 درصد مبلغ را پرداخت و پس از بررسی نسخ 40 درصد مابقی را تا 2 ماه دیگر تسویه کند، اما عملا پرداخت مطالبات داروخانه ها با 5حداقل  ماه تأخیر صورت می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه