غیرمنطقی بودن میزان حق بیمه و کسری ۵ هزار میلیاردی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، شاهرخ رامزی نسبت به غیر منطقی بودن میزان حق بیمه این سازمان انتقاد کرد و اظهار کرد: براساس قانون برنامه توسعه ششم در حوزه صندوق کارکنان دولت ۷ درصد دریافتی کارمند بابت پوشش بیمه‌ای به سازمان تعلق می‌گیرد؛ در سایر صندوق‌ها از جمله صندوق روستائیان و صندوق بیمه همگانی نیز ۷ درصد حداقل حقوق قانون کار برای هر خانوار منظور شده که این میزان تعادلی با هزینه‌کرد سازمان ندارد.

وی در ادامه گفت: اگر از محل حق بیمه به ازای هر خانوار ۱۰۵ هزار تومان درآمد داشته باشیم بیش از ۱۳۵ هزار تومان به طور میانگین برای ارائه خدمات هزینه می‌شود، یعنی در این شرایط با ۳۰ هزار تومان کسری مواجه هستیم که با در نظر گرفتن جمعیت ۱۴ میلیون خانوار تحت پوشش این رقم به ۵ هزارو ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

 رامزی تاکید کرد: انتظار است که مقامات مسئول درباره بودجه بیمه سلامت تدبیر کنند و یک بار برای همیشه به طور قطعی و اصولی این موضوع حل و فصل شود. نباید دائما با استفاده از روش مسکن وار مشکلات را حل کنیم چرا که اقدامات کوتاه مدت نظام مدیریتی را مختل می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان معاون تکسعه مدریت و منابع سازمان بیمه سلامت در پایان با تاکید بر اینکه در شرایط موجود کوچک کردن بسته خدمات روش مناسبی برای حل مشکلات موجود نیست، افزود: هدف ما این است که با توجه به پیشرفت علم پزشکی بتوانیم خدمات به روزی را در اختیار بیمه شدگان قرار دهیم که این موضوع نیازمند پیش بینی اعتبارات مناسب است. تمام تلاش ما این است که بیمه‌شدگان از بهترین خدمات درمانی و سلامت برخوردار شوند که لازم است مسئولین نیز با این ذهنیت منابع را تامین کنند تا خدمات خوبی به مردم ارائه دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه