جوانان به سمت رشته‌های پول‌ساز حوزه پزشکی می‌روند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی مظاهری‌نژاد گفت: امروزه دانشگاه‌ها به سمت الکترونیکی شدن و آموزش حضوری حرکت می‌کنند و در برخی از کشور‌های پیشرفته ترکیب ۲ روش مجازی و حضوری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

مظاهری نژاد در ادامه گفت: آموزش باید در خدمت رفع نیاز اقتصاد و صنعت هر جامعه‌ای باشد و رشته‌های دانشگاهی به سمتی بروند که بتوانند نیاز جامعه و مردم را برطرف کنند.

وی افزود: دانشگاه‌های نسل سوم با هدف تعامل و ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه و صنعت و افزایش تجارب دانشجویان در حوزه‌های کاری راه‌اندازی شده‌اند و یکی از اهداف بلند مراکز آموزش عالی نسل سوم تجاری‌سازی مباحث درسی و مسائل اقتصادی است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اگر دانشگاه علوم پزشکی به آموزش عالی نسل سوم تبدیل شود این کار باعث رفع نیاز بازار سلامت و کسب تجربه بیشتر به وسیله دانشجویان پزشکی می‌شود و ارتباط عمیق دانشگاه‌های علوم پزشکی با صنعت در حوزه تولید و استفاده از تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی مؤثر و سودمند خواهد بود.

مظاهری نژاد خاطرنشان کرد: امروزه جوانان به سمت رشته‌های پول ساز در حوزه پزشکی می‌روند و برخی از رشته‌هایی که در قدیم از جذابیت خاصی برخوردار بودند، امروزه بازار تقاضای خاصی ندارند.

وی در ادامه افزود: امروزه رشته‌های پزشکی مانند رادیولوژی و چشم پزشکی به دلیل حمایت از صنایع طرفداران زیادی دارد و این رشته‌ها در حوزه پزشکی توانسته نیاز صنعت و تولیدکنندگان داخلی را برطرف کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: یکی از حوزه‌های پر طرفدار امروزه رشته ژنتیک است که این حوزه با توجه به پیشرفت‌های علمی جای کار برای سرمایه‌گذاری به میزان کافی دارد، و در راستای ارتقای اجتماعی حوزه سلامت سرمایه‌گذاری بر روی رشته‌های پرطرفدار باید افزایش پیدا کند تا بتوان نیاز صنعت و تولیدکنندگان را در حوزه پزشکی برطرف کند.

مظاهری نژاد اضافه کرد: باید به دنبال برند شدن دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رفت تا تعاملات بین مراکز آموزشی در داخل و خارج از کشور افزایش پیدا کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: بهره‌برداری از طرح‌هایی در زمینه اخلاقیات و معنویت باعث ارتقای سلامت می‌شود و به طرزی شگرف  از بروز اختلالات روانی جلوگیری می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه