تزریق واکسن تکمیلی فلج اطفال به متولدین مرداد ۹۵ به بعد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمد مهدی گویا روز سه شنبه درباره تزریق واکسن فلج اطفال افزود: تزریق واکسن فلج اطفال یک واکسیناسیون تکمیلی است. تزریق این واکسن برای تمام کودکان دنیا که واکسن خوراکی فلج اطفال را استفاده می‌کنند در حداقل یک نوبت ضروری است.

وی در ادامه گفت: واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال از سال 1394 در تمام دنیا یکی از واکسن‌های مهم برای کودکان زیر 5 سال بوده و از آن سال تاکنون، تزریق این واکسن به همراه واکسن خوراکی فلج اطفال در تمام دنیا و کشور ایران در حال انجام است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به وقفه ایجاد شده در واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال در تمام کشورهای دنیا، بیان کرد: به دلیل مشکلات ایجاد شده در تامین واکسن تزریقی فلج اطفال در سال 95 و وقفه بیش از یک ساله برای تزریق این واکسن، هیچ یک از کودکان متولد شده در دنیا در این بازه زمانی نتوانستند این واکسن را در 4 ماهگی دریافت کنند و به همین دلیل در حال حاضر که واکسن در دسترس است کودکانی که در این بازه زمانی واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت نکردند، واکسینه خواهند شد و این علاوه بر واکسیناسیون کودکانی است که الان به 4 ماهگی خواهند رسید.

به گزارش ایرنا گویا در پایان اضافه کرد: تزریق واکسن فلج اطفال برای این دسته از کودکان به صورت مرحله‌ای انجام خواهد شد. در مرحله اول کودکان متولد شده از مرداد ماه 95 تاکنون در 9 استان کشور و در مرحله دوم کودکان سایر استان‌ها که واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت نکرده‌اند، این واکسن را دریافت خواهند کرد و علاوه بر آن، سایر کودکانی که به سن 4 ماهگی خواهند رسید در کنار واکسن خوراکی فلج اطفال، واکسن تزریقی آن را از طریق مراکز بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه