نام‌نویسی نامزدهای انتخابات نظام پزشکی آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمدرضا ظفر قندی افزود: پس از ثبت نام، هیات نظارت برای بررسی بیشتر این انتخابات مستقر می شود و در نهایت از یک هفته مانده به روز ٢6 بهمن یعنی روز انتخاب رئیس کل تبلیغات این نامزدها شروع می شود.

وی تصریح کرد: مدت زمان تبلیغات یک هفته است و پس از آن روز ٢6 بهمن در سالن انستیتو پاستور مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تشکیل می شود و انتخابات برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای کاندیداتوری هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار داشت: تاکنون سه نفر برای این انتخابات ثبت نام کرده اند. البته همه اعضا و یا کسانی که به عنوان هیات مدیره در شهرستان ها رای آورده اند می توانند کاندید شوند.

ظفر قندی در پاسخ به این سوال که نحوه برگزاری انتخابات به چه شکلی است، گفت: در این انتخابات همه اعضای مجمع عمومی به تهران خواهند آمد و انتخابات در مجمع برگزار خواهد شد.

به گفته وی، اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی متغیر است و طبق آخرین آمار حدود ٢5٣ هزار نفر عضو هستند.

سازمان نظام پزشکی بزرگترین و قدیمی ‌ترین سازمان غیر دولتی در ایران است که از سال ١٣٣5 تاسیس و نخستین رئیس این سازمان در سال ١٣4٧ به نام منوچهر اقبال تعیین شد و در سال‌های مختلف محمدعلی حفیظی، هادی منافی، ایرج فاضل، سید شهاب‌الدین صدر، محمدرضا ظفرقندی و علیرضا زالی ریاست این سازمان را برعهده داشته اند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته روز ٢6 بهمن ماه جاری سیزدهمین انتخابات سازمان نظام پزشکی و هشتمین انتخابات نظام پزشکی پس از انقلاب برگزار می شود تا رئیس بعدی این سازمان بر کرسی ریاست سازمان نظام پزشکی بنشیند.

ایرج فاضل به عنوان آخرین رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دلیل تبعیت از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی از سمت خود استعفا داد و در حال حاضر محمدرضا ظفر قندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی عهده دار این سمت است. ایرنا

پایان پیام/

مطالب مشابه