پوکی استخوان در کمین مردان سالمند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، در حالی که پوکی استخوان معمولاً به عنوان یک بیماری زنانه در نظر گرفته می‌شود اما مردان سالمند نیز مستعد ابتلاء به این عارضه هستند و اغلب بیماری‌شان تشخیص داده نشده و در نتیجه تحت درمان قرار نمی‌گیرند.

متخصصان آمریکایی در گزارش خود اظهار داشته‌اند: در میان زنان و مردان ۸۰ سال به بالا، زنان سه برابر بیشتر به دلیل ابتلاء به عارضه پوکی استخوان تحت درمان قرار می‌گیرند. با این حال پوکی استخوان برای مردان نیز بیماری خطرناک و جدی است. همچنین پس از شکستگی مفصل ران خطر مرگ و بیماری ناشی از آن در مردان بیش از زنان است.

در این مطالعه متخصصان به بررسی اطلاعات پزشکی و درمانیِ بیماری پوکی استخوان در بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ مرد و زن ۷۰ ساله و بالاتر پرداختند. آنها همچنین در مطالعات خود به بررسی بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ مرد و ۴۶۰ زن پرداختند که سن، تنها فاکتور خطرزا در شکستگی مفصل ران در آنان بوده است. همچنین گروه دیگری از ۱۶۰۰ مرد مورد مطالعه قرار گرفتند که به دلیل شکستگی قبلی و ضعف استخوان‌ها در معرض پوکی استخوان بودند.

به گزارش هلث‌دی نیوز، متخصصان در بررسی‌های خود مشاهده کردند که مردان کمتر از زنان احتمال دارد به دلیل پوکی استخوان تحت معاینه و درمان قرار بگیرند. 

پایان پیام/

مطالب مشابه