همکاری تحقیقاتی ایران و ژاپن در حوزه سرطان معده
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، حمید میرمحمدصادقی گفت: در پی ابلاغیه ماموریت‌های وزارت بهداشت مبنی بر گسترش فعالیت‌های بین المللی با دانشگاه‌های جهان ماموریت همکاری‌های علمی پژوهشی با دانشگاه‌های آلمان و ژاپن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار داده شده است.

میرمحمدصادقی ادامه داد: در همین راستا و بر مبنای این مسئولیت، از دو سال گذشته فعالیت‌های همکاری با دانشگاه های ژاپن آغاز و در سال گذشته در سفری به ژاپن، قرارداد همکاری علمی بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با دانشگاه کاگوشیمای ژاپن به امضا رسید.

وی افزود: بعد از این سفر طی دو مرحله محققان ژاپن به ایران سفر کرده و از طرح های تحقیقاتی ایران بازدید کردند، البته این همکاری‌ها بیشتر در حوزه پرستاری و پزشکی خانواده هستند.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه کاگوشیمای ژاپن گفت: چند طرح پژوهشی در راستای تشخیص زودرس، مطالعات اپیدمیولوژیک و روش‌های درمانی و مراقبتی جدید در خصوص سرطان معده با این دانشگاه آغاز شده است.

میرمحمدصادقی گفت: با وجود شیوع سرطان معده در ایران و ژاپن، طرح‌های تحقیقاتی بین دو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه کاگوشیمای ژاپن تعریف شده است تا بتوانیم  آخرین روش‌های درمانی جدید و دستاوردهای علمی را در این حوزه ارائه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به زودی تفاهم نامه همکاری علمی با یکی دیگر از دانشگاه های ژاپن منعقد خواهد شد. علاوه بر اینکه در سفر اعضای هیئت علمی موسسه علمی فرهنگی "ساساکاوا" به ایران در اسفندماه در خصوص گسترش ارتباطات علمی و گرنت‌های پژوهشی مذاکراتی انجام خواهد شد.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه جمعی از دانشجویان دانشگاه کاگوشیمای ژاپن به منظور آشنایی با تمدن، فرهنگ‌ها و مذاهب کشورهای مختلف به ایران سفر می کنند، خاطرنشان کرد: این دانشجویان امسال برای سومین بار با سفر به ایران و بازدید از شهرهای مختلف در اصفهان حضور یافتند و از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا میرمحمدصادقی خاطرنشان کرد: سال گذشته یک سمینار با عنوان "پرستاری در منزل" با همکاری دانشگاه کاگوشیمای ژاپن در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد و همچنین قرار است سمینار "مراقبت تسکینی" با همکاری اساتید دانشگاه های ژاپن در 14 و 15 اسفندماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه