نقش مشکلات اقتصادی در بروز استرس عمومی در جامعه
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علی اسدی در ارتباط با وضعیت اقتصادی، نوسانات و استرس عمومی در جامعه اظهار داشت: هر چند که کار پژوهشی به صورت علمی در این زمینه انجام نگرفته ولی از آنجا که سلامت روان وابسته به ابعاد مختلفی همچون مسائل اجتماعی و اقتصادی است، به قطع یقین این مشکلات در کاهش سلامت روان جامعه تاثیرگذار بوده است.

اسدی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی می‌تواند خشونت،‌اضطراب، پرخاشگری، افسردگی، استرس و رفتارهای پرخطر همچون مصرف مواد مخدر را به همراه دارد.

وی افزود:‌ در وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان برای جمعیت‌هایی که دسترسی داریم از طریق مراکز جامعه سلامت تلاش کرده‌ایم آموزش‌های مهارت پیشگیری از خشونت، توانمندسازی و ارتقاء تاب‌آوری همچنین مهارت‌های زندگی و فرزند پروری را مدنظر قرار دهیم و این مسئله جزو پروتکل‌های ماست.

معاون دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد وزارت تاکید کرد: عدم شفافیت‌سازی در حوزه‌های اقتصادی و قاچاق کالاهای ضروری سلامت روان مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ما این موضوع را از طرق مختلف به دولت و سیاست‌گذاران گوشزد کرده‌ایم.

به گزارش فارس اسدی در پایان با اشاره به اینکه ما سیاست مدار نیستیم، گفت: هر تصمیم غلطی می‌تواند سبب آسیب و افزایش استرس عمومی در جامعه شود. بنابراین شفافیت سازی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی مسئله‌ای است که باید بیشتر مدنظر مسئولان قرار گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه