پوشش نسخه نویسی الکترونیکی در ۳۱ استان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، طاهر موهبتی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه اظهارداشت:  بدهی  ما بر اساس موافقت رهبری و برداشت از صندوق توسعه ملی در بخش خصوصی رفع و برای بخش دولتی نیز در حال مرتفع شدن است.

موهبتی ادامه داد:نسخه نویسی الکترونیکی ۴تا ۵ماه پیش به صورت پایلوت در کرمان آغاز  و با موفقیت به اتمام رسید که ۱۰۰ درصد داروخانه‌ها،مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌ها تحت پوشش این طرح قرار گرفت.

وی با اشاره مراجعه ۱۸۵ میلیون مراجعه سرپایی خاطرنشان کرد:این طرح از دو هفته آینده در ۳1 استان کشور اجرا می‌شود البته در مرحله نخست یک شهرستان از یک استان مد نظر است.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمار با مراجعه به پزشک دیگر با اجرای این طرح به دفترچه نیازی ندارد و تنها با ارائه کد ملی می‌تواند از نسخه الکترونیک بهره‌مند شود البته اوایل اجرای این طرح اختیاری است و تنها در برخی شهرستان‌ها اجرا می‌شود

به گزارش فارس موهبتی در پایان گفت: آیین نامه ارزیابی وسع از نیازهای ما بود که روزهای پیش توسط رئیس برنامه و بودجه تقدیم دولت شد و دولت آن را در اختیار دستگاه‌ها قرار داد، در صورتی که این آیین‌نامه تصویب شود همه کسانی که فاقد بیمه هستند تحت پوشش آیین نامه قرار می‌گیرند البته تنها ۶ ماه فرصت پوشش بیمه اجباری خواهیم داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه