دلنوشته وزیر بهداشت به یاد شهدای سانحه بالگرد اورژانس
این پنج تن جان نثار می‌رفتند تا زن باردار محتاج کمک را از روستايی در استان چهار محال و بختیاری از میان عشایر سرزمینشان به مرکز درمانی مجهزی برسانند.

گرچه این داغ جانسوز بر سینه من، همکاران وفادارم و خانواده های داغدیده شان همواره می‌ماند، اما خبر فرح بخش دیگری همچون نسیم صبحدم فروردین در جانم وزید و وجودم را سرشار از شکوفه‌های عشق و امید و احترام کرد و آن خبر نجات یافتن آن زن عشایر نیازمند، توسط گروه دوم امداد و نجات از پایگاه هوايی اورژانس دیگرمان بود.

این حرکت عارفانه، سرشار غرورم کرد که سجده شکر به جا آورم که گرچه شهید دادیم، اما به مراد شهدای‌مان که نجات جان زن باردار روستايی و کودکش بود، رسیدیم.

برخود بالیدم که خدایا چه همکاران غیور و شرافتمندی داریم که از اوج بر جنازه شهدای شان می‌گذرند تا همچون روزهای دفاع مقدس به خط مقدم نظام سلامت که همانا نجات بیمار مستمند مساعدت است برسند.

درود می‌فرستم به روح عزیزان بر باد رفته در یاد مانده‌ام. درود می‌فرستم به همه همکاران شریف و عالی مقدارم که در راه سلامت مردم نیازمند کشورشان، نثار جان عزیز کمترین بهاست.

درود می‌فرستم به روح بلند تیزپروازان هوا‌نیروز و برجای ماندگان شریفشان که همراهیمان کردند و می‌کنند.

برخود می‌بالم از این همه شرافت، نفاست و از خود گذشتگی.

درود خدا بر همه خدمتگزاران صدیق و همکاران شرافتمندم باد که در راه خدمت به مردم براحتی از جان و مال و خانواده نیز می‌گذرند تا جان هموطنی در خطر نیفتد، تا چشم منتظر رسیدنشان ناامید نگردد، تا مردم دوردست‌ترین نقاط کشورشان بدانند جان برکفان سخت‌کوشی دارند که با پیامی از سوی نیازمندی صخره‌ها را درمی‌نوردند تا در بالینشان پیام آور آرامش و سلامت باشند .

دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه