در روند پرداخت مطالبات داروخانه‌ها تجدید نظر شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محمدباقر ضیا گفت: با توجه به مشکلات داروخانه‌ها در تأمین نقدینگی، و رایزنی‌هایی که با سازمان تأمین اجتماعی داشتیم، به تازگی دو ماه از مطالبات داروخانه‌های بخش خصوصی پرداخت شده و مدیران تأمین اجتماعی قول داده اند قبل از پایان سال نیز، بخشی از مطالبات معوق داروخانه‌ها را پرداخت کنند.

ضیا ادامه داد: مطالبات مرداد و شهریور داروخانه‌ها توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است، سازمان بیمه سلامت نیز، مطالبات مهر ماه داروخانه‌ها را پرداخت کرده است.

رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت‌های مالی دولت، گفت: داروخانه‌ها با درک این واقعیت، سختی‌ها و مشکلات را تحمل می‌کنند. اما، انتظار می‌رود که در روند پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، تجدید نظر شود.

وی افزود: در حال رایزنی با سازمان تأمین اجتماعی، وزارت رفاه و مجلس شورای اسلامی هستیم که در سال جدید، فکری برای نحوه پرداخت مطالبات داروخانه‌ها بشود. زیرا، داروخانه‌ها می‌بایست برای خرید دارو نقدینگی داشته باشند.

به گزارش مهر ضیا در پایان تصریح کرد: یکی از خواسته‌های انجمن داروسازان، کاهش تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه گر است. ما انتظار داریم، پرداخت‌ها برنامه ریزی شده باشد تا داروخانه‌ها بتوانند خرید دارو داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه