هیچ‌گونه بیماری واگیری در استان‌های سیل زده مشاهده نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون(پالنا)، به منظور بررسی آخرین اقدامات بهداشتی انجام شده در استان‌های سیل زده و همچنین تصمیم گیری در مورد برنامه‌های آینده جلسه مدیریت بحران در محل دفتر معاونت بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد. در این جلسه که به ریاست دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد مدیران ارشد مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر، مرکز سلامت محیط و کار و دفتر سلامت روان گزارش‌هایی از آخرین اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده ارائه کردند.

رئیسی در این جلسه ضمن اشاره به ابعاد مختلف حادثه سیل اخیر اظهار داشت: در این واقعه تعداد زیادی از استان‌های کشور درگیر بودند و با توجه به حجم بالای سفرهای نوروزی هموطنان و وجود خطرات احتمالی می‌بایست اوضاع با سرعت کنترل می‌شد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: نیروهای حوزه بهداشت استان‌های سیل زده از همان ساعات اولیه با تمام توان در مناطق حاضر و خدمت رسانی را آغاز کردند، خوشبختانه هیچگونه مورد بیماری واگیر در استان‌های سیل زده مشاهده نشده و کارشناسان امور بیماری‌ها با دقت مناطق مذکور را رصد می‌کنند.

وی افزود: کارشناسان بهداشت محیط که در آماده باش نوروزی بودند ضمن ورود به موضوع مناطق سیل زده، با کنترل بهداشتی موادغذایی مصرفی و کلرسنجی دوره‌ای آب آشامیدنی این مناطق، کیفیت آب و مواد غذایی مصرفی هموطنان را تضمین کرده اند.

رئیسی به حضور کارشناسان سلامت روان در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: کارشناسان سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های سیل زده با مدیریت دفتر سلامت روان معاونت بهداشت توانستند پوشش‌های لازم سلامت روان را برای هموطنان سیل زده شمال کشور و همچنین مسافران و اهالی آسیب دیده سیل شیراز، برقرار کنند.

معاون وزیر بهداشت ضمن اشاره به اعزام کلینیک‌های سیار دندانپزشکی به مناطق سیل زده شمال کشور گفت: خدمات سلامت دهان و دندان تا راه اندازی مجدد مراکز توسط این کلینیک‌ها انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا وی در پایان با تاکید بر آماده باش نیروهای بهداشتی در استان‌های درگیر سیل گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده نیروهای بهداشت با تمام امکانات آماده انجام اقدامات لازم بهداشتی در صورت وقوع سیل احتمالی خواهند بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه