بخش زیادی از خدمات دندان‌پزشکی فاقد تعرفه دولتی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم صادقی اظهار کرد: تعرفه‌های خدمات دندان پزشکی یکی از بخش‌های مهم در این حوزه است زیرا بخش زیادی از این خدمات فاقد تعرفه دولتی بوده و همین مسئله باعث سردرگمی مردم و ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی در مراکز درمانی شده است.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: تعیین تعرفه خدمات دندان پزشکی بر عهده دبیرخانه شورای عالی بیمه و مسئولان وزارت بهداشت است و من معتقدم تمام خدمات دندان پزشکی باید مشخص باشند، باید اقداماتی خوب در راستای تعیین تعرفه خدمات دولتی تعیین شود تا از بروز هرگونه مشکلی برای مردم و متخصصان دندان پزشک جلوگیری به عمل آید.

صادقی گفت: بخشی از خدمات دندان پزشکی قیمت تمام شده دارد و قیمت قسمت دیگر باید مشخص شود تا مردم سردرگم نشوند، همچنین ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی باید بدانند که هر خدمتی را با چه قیمتی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

وی افزود: تعیین تعرفه گذاری خدمات دندان پزشکی باید در هیئت وزیران مطرح و به تصویب برسد که این کار پروسه‌ای پیچیده و سخت است.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۳۷۰ خدمت دندان پزشکی تعیین شده که بر اساس کتاب تعرفه گذاری خدمات تنها ۵۷ خدمت  مصوب هیئت وزیران است و تعرفه دولتی دارد، حال آنکه بیش از ۶۰۰ خدمت دندان پزشکی فاقد تعرفه دولتی مانده است.

صادقی خاطرنشان کرد: آئین نامه بیمارستان‌های دندان پزشکی تهیه شده است و من امیدوارم در سال ۹۸ این آئین نامه اجرایی شود و در حال حاضر آئین نامه راه اندازی بیمارستان‌های دندان پزشکی در مرحله کارشناسی است که با امضای وزیر بهداشت عملیاتی می‌شود.

وی اضافه کرد: بخش خصوصی استقبال زیادی در زمینه راه اندازی بیمارستان‌های دندان پزشکی کرده‌اند و وزارت بهداشت از ظرفیت این بخش استفاده بهینه را در راستای راه اندازی بیمارستان‌های دندان پزشکی می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت در پایان گفت: در مرحله دوم پس از بررسی و نیازسنجی منطقه‌ای در صورت نیاز مجوز راه اندازی بیمارستان‌های دندان پزشکی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی صادر می‌کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه