منتظر تعیین تعرفه خدمات پرستاری در منزل توسط شورای عالی بیمه هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اصغر دالوندی با اشاره اجرای فاز اول پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منازل بر لزوم نظارت مناسب بر خدمات پرستاری در منزل و همچنین لحاظ تعرفه مناسب و پوشش بیمه‌ای برای این خدمات تاکید کرد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری  ادامه داد: اگر این طرح به فاز اجرایی برسد برای جامعه پرستاری خیلی خوب است، من هم عضو کمیته تعیین تعرفه خدمات پرستاری در منزل هستم اما وزارت بهداشت از ما برای این موضوع دعوت نکردند.

وی افزود: قرار بود خدمات پرستاری در منازل در پنج محور مشخص، به شکل پایلوت اجرا و نتیجه آن مشخص شود تا بعد آن شاهد اجرای سراسری طرح باشیم. قرار بود بیماری‌هایی همچون بیماری قلبی، سکته مغزی، زردی نوزادان و دو مورد دیگر به شکل پایلوت در منازل اجرا شود بعد در شورای بیمه تعیین تکلیف شود اما اکنون اطلاع ندارم که این نتایج بررسی شده است یا نه.

دالوندی گفت: ما مجوز ۱۷ مرکز مشاوره پرستاری را ارایه داده‌ایم و هزار مرکز فعال در کشور داریم اما تعرفه نامناسب و نبود پوشش بیمه‌ای باعث شده است که خدمات نامناسب باشد و از نیروهای غیرحرفه‌ای استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری روز چهارشنبه هفته‌ای که گذشت مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت، اعلام کرد که طرح پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل با پیگیری معاونت پرستاری به موافقت سازمان بیمه سلامت رسید و فاز اول اجرای آن در شش استان به مدت یک ماه، به صورت کشوری اجرا می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه