تعرفه‌های جراحی منطبق با افزایش تورم محاسبه و اعمال نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد میر افزود: جامعه پزشکی باید در بهینه سازی و ارائه راهکارهای مناسب، یکی از بازوهای اصلی مشورتی در تصمیم گیری ها باشد.

عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران ادامه داد: پزشکان و جراحان کشور همیشه و در مواقع خاص و خطیر ثابت کرده اند صادقانه و عاشقانه برای خدمت در کنار مردم بوده و با جان و دل و تمام توان زحمت کشیده‌اند.

وی افزود: هجمه‌های ناجوانمردانه علیه جامعه پزشکی در سال‌های اخیر وجود داشته که موجب تزلزل در اعتماد عمومی و دلسردی شده است و باید این دیدگاه با تلاش جامعه پزشکی و به خصوص رسانه‌ها، رادیو و تلویزیون اصلاح شود.

میر گفت: پزشکان و جراحان کشور ثابت کرده‌اند که همیشه و در مواقع خاص و خطیر صادقانه و عاشقانه برای خدمت در کنار مردم بوده‌اند و با جان و دل و تمام توان زحمت کشیده‌اند، متاسفانه در فضای مجازی و گاه در رادیو، تلویزیون و برخی رسانه‌ها مسائلی بی پایه و اساس مطرح می‌شود که باید توسط اصحاب رسانه و کوشش جامعه پزشکی اصلاح شود.

عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران تصریح کرد: با لطمه زدن به جایگاه مقدس پزشکی چیزی درست نمی‌شود بلکه پیامدهای ناگوار فرهنگی و اجتماعی به بار می‌آید چون مخدوش کردن جایگاه این خدمتگزاران صدیق موجب تضعیف روحیه آرامش و امنیت در یک یک مردم می‌شود و جز نابسامانی در امر درمان، ایجاد تنش و بالاخره مشکل در تربیت نیروهای متخصص در نسل‌های آتی و اختلال در خدمت رسانی به مردم شریف این مملکت ثمری نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: در مورد تعرفه‌های جراحی باید یادآور شد که پزشکان و جراحان مانند همه مردم در این کشور زندگی می‌کنند و مخارج و هزینه‌هایی همانند سایرین دارند ولی در تعیین تعرفه‌ها یک باره جراحان تافته جدا بافته تلقی می‌شوند.

میر در پایان خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی همراه با تورم و گرانی، سال هاست که تعرفه‌های جراحی منطبق با افزایش تورم محاسبه و اعمال نشده است و این خود موجب باز شدن راه‌های خلاف و خدای ناکرده غیر اخلاقی می‌شود، این نکات باید مورد رسیدگی جدی قرار گیرد و جامعه جراحان در سال‌های اخیر پیگیر و مطالبه گر این موضوع بوده است.

عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران در پایان گفت: بیمه ها در کشور از نقش واقعی خود غافل شده اند و نیاز به بازنگری و تغییر ساختار اساسی دارند.

به گزارش ایرنا چهل و سومین کنگره جامعه جراحان با توجه ویژه به موضوعات مهم علمی، پزشکی و صنفی در تاریخ 18 تا 22 خرداد 98 در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.