برگزاری کارگاه آشنایی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی مطب
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، معاونت فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با همکاری مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ،کارگاه آموزشی آشنایی شرکت های توسعه دهنده سامانه های اطلاعاتی مطب را در راستای پیاده سازی آداپتورهای پرونده الکترونیک سلامت در سامانه های اطلاعاتی مطب و به منظور تبیین ابعاد برنامه و  رویکردهای پیش روی این پروژه برگزار کرد.

در این کارگاه به نحوه آموزش فنی نحوه بهره برداری از این سرویس درمراکز ارائه دهنده خدمات سلامت کشور پرداخته شد.

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در این کارگاه بیان کرد : بانک جهانی اعلام کرده سومین عرصه مطمئن سرمایه گذاری سلامت است  و فناوری اطلاعات نیز پیشروترین حوزه توسعه و سرمایه گذاری در جهان است که ترکیب این دو می تواند شرایط بهتری را برای استفاده بهینه از ظرفیت ها ایجاد کند.

جهانگیری گفت: حوزه سلامت مانند کویر است که اگر آشنا و راه بلد باشیم عبور از آن لذت بخش و آسان خواهد بود اما اگر سیستم را نشناسیم یا سردر گم شده و یا به جای اول خود باز می گردیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: 70 درصد موضوعات سلامت خارج از خدمت پزشکی است و تمام حوزه های اجتماعی درگیر آن است ، بنابراین پاسخگویی اجتماعی و مسئولیت پذیری از وظایف مهم بوده و نمی توان در عرصه سلامت فقط به منافع فردی فکر کرد.

وی افزود: باید هم افزایی و هم کاری را سرلوحه کار بگذاریم  زیرا فواید آن به سلامت اجتماعی بازخواهد گشت و در عرصه سلامت نیازمند تفکر برنده برنده و  ایثارگری هستیم چون خاصیت این حوزه بر این امر استوار بوده که اصل سلامت مردم است .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جهانگیری در پایان اضافه کرد: اگر سیاست ها یکپارچه بوده و فرآیندها بهینه شود آنگاه فناوری اطلاعات حرفی برای گفتن خواهد داشت و باید به  تشکل ها و همگرایی ها پایبند باشیم و رقابت را بصورت بهینه در بخش خصوصی نهادینه کنیم .

پایان پیام/

مطالب مشابه