به دندانپزشکان پست‌‌های مدیریتی داده شود تا انگیزه داشته باشند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهنام عباسیان با اشاره به این که جامعه دندانپزشکی کشور با مشکلات متعددی مواجه است بیان کرد: انگیزه همکاران دندانپزشک بویژه قشر جوان برای فعالیت در این عرصه با افت شدیدی مواجه شده است زیرا قیمت مواد و تجهیزات دندانپزشکی افزایش چشمگیری داشته و بسیاری از دندانپزشکان جوان قدرت تامین وسایل مورد نیاز کارشان را ندارند.

عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی ادامه داد: دندانپزشکان جوان وقتی وارد بازار کار می شوند با حقوق های 2.5 تا 3 میلیون تومان در مراکز درمانی مواجه می شوند که برایشان تحقیر کننده است و این سوال مطرح می شود که قانونگذاران در وزارت بهداشت نمی دانند که با این مقدار حقوق نمی توان زندگی کرد؟

عباسیان گفت: وقتی انگیزه کافی برای دندانپزشکان وجود نداشته باشد، آن ها نمی توانند خدمات ارزنده ای را به بیماران ارائه دهند و نهایتا به سلامت مردم آسیب وارد می شود. بنابر این بهتر است همکارانی که در مناطقی غیر از مراکز استان هستند از پروانه مطب برخوردار باشند تا انگیزه بیشتری برای خدمت رسانی به مردم داشته باشند.

وی با اشاره به این که شرایط نامساعد کاری باعث شده بسیاری از دندانپزشکان به خارج از کشور بروند تصریح کرد: هیچ راه حلی از سوی مسئولان مربوطه ارائه نمی شود و فقط در گفتار مطرح می شود که دندانپزشکان مشکل دارند در حالی که اگر انگیزه کافی برای فعالیت قشر دندانپزشک فراهم شود بسیاری از همکاران به مناطق محروم و دورافتاده برای ارائه خدمات به بیماران خواهند رفت و تمرکز دندانپزشکان صرفا در مراکز استان ها نخواهد بود.

عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: نبود انگیزه کافی برای فعالیت دندانپزشکان بویژه قشر جوان حلقه مفقوده عرصه سلامت دهان و دندان است، از تمامی مسئولان و سیاستگذاران عرصه سلامت خواستاریم تا جایگاه دندانپزشکان در بدنه وزارت بهداشت دیده شود و با سپردن پست های مدیریتی و اجرایی بخشی از مشکلات این گروه پزشکی حل و فصل شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی عباسیان در پایان با تاکید بر حضور دندانپزشکان در پست های اجرایی اظهار کرد: تعداد فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی بسیار بالا بوده اما انگیزه و شرایط کافی و لازم برای فعالیت آنها در عرصه سلامت وجود ندارد بنابر این بهتر است که سیاستگذاران با ایجاد شرایط مناسب نسبت به جذب فارغ التحصیلان و بکارگیری آنان اقدامات لازم را انجام دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه