کم توجهی سازمان برنامه به بودجه وزارت بهداشت منطقی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)،  محمد نعیم امینی فرد درباره وضعیت بیماران سرطانی در کشور، گفت: افزایش قیمت دارو، طی پروسه هزینه های درمان بیماران سرطانی و صعب العلاج با بودجه کنونی‌ وزارت بهداشت و درمان همخوانی ندارد بنابراین الزامی است که‌ دولت در سال 98، ‌خدمات رسانی به بیماران سرطانی و صعب العلاج را در اولویت قرار بدهد.

وی افزود: تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای درمان بیماران سرطانی جز وظایف اساسی دولت است که می‌بایست عملیاتی شود. کم توجهی سازمان برنامه و بودجه برای تزریق مناسب بودجه به وزارت بهداشت و درمان باید رفع شود تا برای خدمات رسانی به بیماران سرطانی با مانع مالی روبرو نباشیم. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: مجلس شورای اسلامی، تمهیدات بودجه ای و قانونی مناسبی برای  حمایت از  بیماران سرطانی وصعب العلاج داشته است بنابراین الزامی است که  وزارت بهداشت و درمان نیز در طی گزارشی عملکرد خود را در زمینه خدما‌ت رسانی به بیماران صعب العلاج و سرطانی را اطلاع رسانی کند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت امینی فرد در پایان با بیان اینکه کم توجهی سازمان برنامه و بودجه برای تزریق  بودجه مناسب به وزارت بهداشت و درمان  توجیه منطقی ندارد یادآورشد: بودجه وزارت بهداشت کفاف تمام هزینه های بیماران سرطانی و صعب العلاج را نمیدهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه