تمدید یک روزه مهلت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده از  آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مهلت ثبت نام در  آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ١٣٩٨ به پایان رسیده بود، داوطلبان بسیاری درخواست مهلت مجدد ثبت نام در سی و سومین دوره دستیاری دندانپزشکی را داشتند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: لذا داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی شدند، همچنین داوطلبانی که نیاز به ویرایش اطلاعات یا تکمیل مدارک خود دارند، می‌توانند از ساعت ١٠ صبح تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۸ تا ساعت ٢٤ سی‌ویکم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام، ویرایش یا تکمیل مدارک خود در سایت سنجش پزشکی اقدام کنند.

حیدرزاده تاکید کرد: مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. داوطلبان با مراجعه به سنجش آموزش پزشکی پس از پرداخت هزینه نسبت به ثبت نام در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اقدام کنند.

وی با اشاره به تاریخ برگزاری آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اظهار کرد: آزمون در ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۶ تیر ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی گفت: دفترچه راهنمای آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ در سایت سنجش آموزش پزشکی بارگذاری شده است و داوطلبان پس از مطالعه دقیق به دفترچه راهنما نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

حیدرزاده به شرایط پذیرش در آزمون دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: دانشجویان سال آخر دکترای عمومی دندانپزشکی در صورتی که متاهل باشند تنها یک بار فرصت استفاده از قانون تسهیلات ازدواج جوانان ایرانی را دارند و می‌توانند قبل از سربازی در آزمون شرکت کنند.

وی اظهار کرد: داوطلبانی که واجد شرایط استفاده از تسهیلات دانشجویان و استعداد درخشان هستند یکبار در دوران دانشجویی یا حداکثر ۲ سال پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند پیش از خدمت سربازی در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت کنند.دانشجویان سال آخر در صورتی که تا ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ‌التحصیل شوند مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ هستند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به فارغ‌التحصیلان طرحی دندانپزشکی گفت: فارغ‌التحصیلان مشمول طرح در صورتی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ طرح آن‌ها پایان یابد، می‌توانند در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ شرکت کنند.

حیدرزاده گفت: داوطلبان بومی که قصد دارند از سهمیه بومی برای پذیرش در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ استفاده کنند، موظف به تکمیل فرم بومی بودن در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مورد تعهد هستند.

وی افزود: همه داوطلبانی که قصد استفاده از انواع سهمیه‌ها در پذیرش آزمون را دارند باید مدارک مربوط به سهمیه را قبل از ثبت نام آماده کنند تا در زمان اعلام شده مدارک خود را ارائه دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس سنجش آزمون پزشکی در پایان با اشاره به نمره‌دهی آزمون آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ گفت: آزمون ۲۵۰ سؤال دارد و ۳۰ سال از درس پروتز‌های دندانی ۲۰ سال از دروس آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پرویودانتیکس، بیماری‌های دهان و فک و صورت و جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، داندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و ۱۰ سال از درس دندانپزشکی جامعه‌نگر و مواد دندانی طراحی می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه