اظهارنظر در خصوص میزان افزایش تعرفه، حق قانونی نظام پزشکی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس آقا‌زاده اظهار کرد: در نیمه دوم سال ۹۷ کتاب ارزش‌های نسبی تعرفه‌ها به وزارت بهداشت داده شده و ارزش گذاری نسبی تعرفه خدمات پزشکی از سوی سازمان نظام پزشکی مورد بازنگری قرار گرفته و آخرین ویرایش این کتاب به طور دقیق و با کمک انجمن‌های علمی ترجمه شده است.

عضو هیئت رئیسه سازمان نظام پزشکی ادامه داد:‌ معتقدم که تعرفه فعلی به طور دقیق محاسبه نشده است.

آقازاده گفت: قرار بود در متن این کتاب بدون هیچ تغییری تعرفه‌ها برای سال آینده تعیین و مشخص شود، زیرا کتاب ارزش‌گذاری نسبی نسبت کارکرد و درآمد پزشکان را تعیین می‌کند، به طور مثال نسبت درآمد پزشکان عمومی به متخصصان ارتوپدی را تعریف کرده است.

وی افزود: برخی افراد تصور می‌کنند کتاب ارزش‌های نسبی خدمات، پول بیشتری را به جامعه پزشکی اختصاص می‌دهد در حالی که این کتاب نسبت کار پزشکی در رشته‌های مختلف را توضیح و تبیین کرده است.

عضو هیئت رئیسه سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: برای تعیین تعرفه باید قیمت واقعی تمام شده خدمات پزشکی ملاحظه شود و میزان افزایش سالیانه تورم در تعرفه مورد ملاک قرار بگیرد.بر اساس قانون تعرفه باید متناسب با تورم عمومی کشور و تا پایان سال گذشته تعیین و ابلاغ شود.

آقازاده اضافه کرد: برای تعیین تعرفه باید میزان افزایش تورم سالیانه که همان جزء فنی است به همراه میزان افزایش حداقل دستمزد سالیانه لحاظ شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان تاکید کرد: اظهار نظر در خصوص میزان افزایش تعرفه حق قانونی سازمان نظام پزشکی است و ما معتقدیم که افزایش تعرفه پزشکی باید از سوی صندوق‌های بیمه‌گر پرداخت شود و نباید بار مالی آن بر مردم تحمیل شود.

پایان پیام/