به کمپین «نه به صدا‌و‌سیما» بپیوندید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن کامل بیانیه شورای مدیران گروه‌های پزشکی خطاب به همکاران جامعه پزشکی کشور به این شرح است:

همکاران گرامی 

همانگونه که شاهد بوده‌اید، رفتار غیر‌منصفانه و مبتنی بر ایجاد شکاف اجتماعی در صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی در مقابل جامعه پزشکی ادامه یافته و مرزهای اخلاق و شرافت رسانه‌ای را درنوردیده است.

 این نگرش و رفتاری که از آن منشاء گرفته، علی‌رغم بارها و بارها تذکر، نه فقط اصلاح نگردیده، حتی بی‌بنیان‌تر و جسورانه‌تر شده و به سوی توهین‌های مستقیم و استهزاء رفته است.

 اینک شورای مدیران گروه‌های پزشکی اعلام می‌دارد که در پاسخ‌ به این شیوه بسیار ناپسند و پرگزند سازمان صدا‌و‌سیما، در اولین گام از همه همکاران جامعه پزشکی درخواست می‌کند نسبت به قطع‌ کلیه همکاری‌های خود با این سازمان در همه موارد ممکن مانند مصاحبه، برنامه‌های تحلیلی، آموزشی، خبر‌رسانی و مانند آنها اقدام نمایند.

شورای مدیران همچنین اعلام می‌نماید که گام‌های دیگری همچون اقدامات قانونی و قضایی علیه برنامه‌سازان و مدیران سازمان را از نظر دور نمی‌دارد؛ چراکه تلاش برای حفط حیثیت حرفه‌ای، وظیفه ذاتی همه ماست.

اینک زمان آزمون همه ما در مقابل مسئولیت‌های حرفه‌ای‌مان است و امید می‌رود همگی ما در آن سربلند باشیم و به کیان شغلی خود، تعهد نشان دهیم.

 جنبش " نه به صدا‌و‌سیما " را به همت همه شما  آغاز می‌نمائیم.

وحدت صنفی را تجربه کنیم.

شورای مدیران گروه‌های پزشکی

 
شورای مدیران گروه‌های پزشکی همچنین در بیانیه دیگری از سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور درخواست کرد تا به کمپین  «‌نه‌ به صدا‌و‌سیما» بپیوندند. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

همکاران ارجمند

 در طی ‌سالیان اخیر، سازمان صدا‌و‌سیما روز‌به‌روز افراد کارشناس خبره و آگاه خود را با سیاست‌های محدود‌کننده و نابود‌کننده خلاقیت از دست داده است و لاجرم امر برنامه‌سازی را به دست اشخاصی سپرده که از حداقل سواد و آگاهی رسانه‌ای بی‌بهره بوده و شوق پیمودن راه چند ساله طی چند روز، آنها را واداشته که کوتاهترین راه یعنی تاختن به جامعه پزشکی را به عنوان سوژه‌ای همیشه جذاب انتخاب کنند. 

ای کاش هدف، روشنگری و شفاف‌سازی بود که جای گلایه نبود؛ چرا که جامعه پزشکی همواره آماده همکاری با رسانه ملی در برنامه‌های دو طرفه با هدف شفاف‌سازی و رساندن اطلاعات درست به مردم بر اساس قاعده جریان آزاد اطلاعات است؛ 

اما گلایه از برنامه‌سازی هدفمند یک طرفه سرشار از بغض و کینه است که حاصل آن چیزی نیست جز ویرانی رابطه پزشک و بیمار، آن هم به خاطر اتفاقاتی که خود پزشکان قربانی آن هستند.

از این رو شورای مدیران گروه‌های پزشکی ضمن قدردانی از نظام‌پزشکی‌های پیشرو مازندران، البرز و خرم آباد، از سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور درخواست می‌کند تا تغییر سیاست تخریبی صدا‌و‌سیما، کلیه اعضاء خود را به پیوستن به کمپین نه به صدا‌و‌سیما دعوت نمایند.

وحدت صنفی و حمیت حرفه‌ای را ارج نهیم.

شورای مدیران گروه‌های پزشکی

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه