دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده برای پزشکان عمومی اجرا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، باقر لاریجانی با اشاره به اهمیت نقش پزشکان خانواده به عنوان ارائه کنندگان خدمت در سطح اول ارائه خدمات سلامت گفت: این گروه از همکاران، مراقبت های سلامت را به صورت جامع و ممتد به افراد، خانواده و جامعه تحت پوشش ارائه می کنند و تاثیر زیادی در ارتقای سلامت جامعه محور دارند.
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت به برنامه وزارت بهداشت برای اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع اشاره کرد و افزود: پیاده سازی نظام پزشکی خانواده از جمله تکالیف قانونی در اسناد بالادستی از جمله برنامه ششم توسعه است.
 
لاریجانی گفت: لازم است از ظرفیت پزشکان عمومی در توسعه برنامه پزشکی خانواده استفاده شود، بر این اساس، دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده با همکاری و اقدام مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و دفتر منطقه ای کشورهای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی و معاونت های آموزشی و بهداشت وزارت متبوع طراحی شده است.
 
وی افزود: برای اجرای این برنامه، تفاهم نامه همکاری بین معاونت های آموزشی و  بهداشت وزارت بهداشت منعقد شد. این دوره به عنوان یک برنامه میانبر آموزشی به منظور توانمندسازی پزشکان در حوزه پزشکی خانواده طراحی شده و هدف اصلی آن آموزش پزشکان عمومی است.
 
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: این دوره آموزشی به صورت ترکیبی از دوره های آموزش مجازی و  یادگیری حاصل از ارائه خدمات مراقبت سرپایی در عرصه های آموزشی مراکز جامع خدمات سلامت اجرا خواهد شد گفت: بخش نظری این آموزش ها از طریق دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه می شود و آموزش های در عرصه نیز در مراکز خدمات جامع سلامت با هماهنگی حوزه معاونت بهداشت اجرا خواهد شد.
 
لاریجانی ادامه داد: اولین فراخوان ثبت نام و پذیرش دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است، گفت: پزشکان عمومی و پزشکان خانواده شاغل در معاونت های بهداشت و درمان تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی می توانند با هماهنگی دانشگاه محل خدمت در این دوره شرکت کنند.
 
به گزارش وب‌دا دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در پایان ابراز امیدواری کرد که با اجرای این برنامه زیرساخت های برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع بیش از پیش فراهم شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه