اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد نا امنی فساد فی الارض محسوب می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد نا امنی فساد فی الارض محسوب می شود.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در جلسه علنی صبح امروز "یکشنبه" تبصره الحاقی به ماده یک این طرح را با ۱۶۱ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر به تصویب رساندند که براساس آن در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود؛ اقدام مرتکب فساد فی الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.

سیده فاطمه حسینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد حذف تبصره الحاقی به ماده 5 طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن را داد.نمایندگان مجلس با 136 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع آن را تصویب کردند.

سیده فاطمه حسینی ضمن توضیحاتی در مورد این بند الحاقی گفت: این تبصره باید حذف شود چرا که زحمات مجلس برای قربانیان اسیدپاشی به هدر می رود.

گفتنی است تبصره الحاقی به ماده 5 بدین شرح است:هزینه های موضوع این ماده در بودجه سالانه با درخواست صندوق تامین خسارت های بدنی، پیش بینی و اختصاص می یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت طیبه سیاوشی شاه عنایتی ارائه مدرک هویتی برای خریدار اسید را پیشنهاد داد تا افراد به راحتی نتوانند اسید را تهیه کنند چرا که مواد اسیدی با قیمت ارزان تهیه می شود اما با پیشنهاد وی مخالفت شد.نمایندگان با ۶۸ رأی موافق، ۱۰۲ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع با پیشنهاد محدود کردن خرید و فروش اسید مخالفت کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه