رئیس کل سازمان نظام پزشکی اقدامات انجام شده در روزهای اخیر را به جامعه پزشکی گزارش کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مشروح این گزارش به شرح ذیل است:

سلام وارادت خدمت دوستان وهمكاران عزيز

حسب وظيفه گزارشي ديگر از اهم اقدامات روزهاي اخير خدمت شما بزرگواران ارائه مي‌كنم:

1-   پيگيري ارتقاء سرمايه اجتماعي جامعه پزشكي بعنوان يك هدف استراتژيك از طرق گوناگون و ازجمله بهبود ارتباطات مردمي و آموزش سلامت همگاني در دستور كار مستمر سازمان قرار دارد. در اين راستا جلسات و مكاتبات متعدد با مراجع ذي‌ربط و انجمن‌هاي علمي انجام واولويت‌ها و سازوكار‌ها مشخص شده است كه گزارش مبسوط آن ارائه خواهد شد. همكاري سازمان‌هاي شهرستان‌ها در اين مقوله مزيد امتنان است.

2-   جلسه با هيات مديره مجمع انجمن‌هاي علمي و نيز با هيات مديره‌هاي بعضي از انجمن‌هاي علمي از قبيل اورتوپدي و زنان و بررسي و پيگيري مشكلات تخصصي آنها و نيز حضور و سخنراني در افتتاحيه كنگره‌هاي علمي از قبيل كنگره فيزيوتراپي، كنگره دندانپزشكي شيراز و جامعه جراحان ايران و طرح و بحث در مورد مشكلات تخصصي و عمومي جامعه پزشكي از ديگر كارهاي اين ايام بود.

3-   جلسه با معاونين محترم وزارت بهداشت در محل سازمان و تصويب نهايي شيوه‌نامه اجرايي ماده واحده قانوني چگونگي تعيين وظايف و صلاحيت شاغلان حرفه‌هاي پزشكي كه توسط وزير محترم ابلاغ شد. همچنين بحث طولاني و چند ساعته در مورد بررسي كارشناسي اشكالات اجرايي و راه‌حلهاي عملياتي اجراي بدون تغيير كتاب ارزش‌هاي نسبي خدمات سلامت كه پيشرفت قابل توجهي هم حاصل شد.

4-   جلسه با جناب آقاي دكتر منوچهري‌، رييس جديد محترم بخش سلامت سازمان بازرسي كل كشور در محل سازمان و طرح الويت‌هاي واقعي اين حوزه و ضرورت توجه به موارد اصلي و زيربنايي در اين بخش.

5-   رسيدگي مستمر به موضوع اصلاح روش تبليغات در حوزه سلامت و مكاتبات متعدد در اين مقوله با سازمان صدا وسيما و طرح شكايت به هيات نظارت صدا وسيما و مكاتبه با دبير شورايعالي مركز ملي فضاي مجازي كشور و تشكيل كارگروه رسيدگي به اين مسئله در محل سازمان.

6-   صدور احكام اعضا و تشكيل جلسات شوراي سياستگذاري فناوري اطلاعات(I.T.)  و نيز شوراي روابط عمومي و رسانه با حضور همكاران صاحب‌نظر و تجربه در اين مقوله‌ها و نيز جلسه با تعدادي از مديران گروه‌هاي مجازي فعال در بخش سلامت به منظور ساماندهي، هماهنگي و ارتقاء كيفيت خدمات در اين حوزه‌ها.

7-   مكاتبه با رييس محترم قوه قضاييه و دريافت پاسخ مثبت خطاب به روساي كل دادگستري‌هاي كشور درخصوص لزوم اجراي صحيح بند خ ماده ٧٤ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه در راستاي پذيرش بيمه مسئوليت مدني به عنوان وثيقه كه به نظام پزشكي‌هاي كشور ابلاغ شد.

8-   حضور در جلسه شورايعالي سازمان در شهر شيراز و جلسه با اعضاي شوراي هماهنگي و نمايندگان انجمن‌هاي علمي استان فارس و نيز سفر به ياسوج و شركت در جلسه شوراي هماهنگي استان كهكيلويه و بويراحمد و استماع نظرات ارزشمند همكاران در اين دو استان و نيز افتتاح ساختمان جديد نظام پزشكي ياسوج در معيت استاد ارجمند جناب آقاي دكتر معين كه با كمك سازمان مركزي به بهره‌برداري رسيد؛ اميد كه مبارك و منشا خير باشد.

9-   وظيفه خود مي‌دانم از تدابير و زحمات ارزشمند سركار خانم دكتر وفايي رييس محترم نظام پزشكي شيراز و همكاران بزرگوار ايشان در نظام پزشكي شيراز و استان فارس كه حقيقتا نمونه‌اي پيشرو و فعال هستند در تدارك وهماهنگي‌هاي اين برنامه سپاسگزاري كنم.

10-  و آنچه موجب مسرت مضاعف اين حقير در اين سفر شد بازديد از مجموعه كم‌نظير بيمارستاني و آموزشي در شهر صدراي شيراز بود كه به همت دوست عزيزم دكتر ملك‌حسيني به بهره‌برداري رسيده و با ياري جراحان قابلي چون دكتر نيك اقباليان و همكاران ديگر به مرجعي براي درمان بيماران كشور و منطقه تبديل شده. تعداد پيوند كبد در اين مركز در صدر آمار جهاني و موجب افتخار كشوراست.

دوستدار وارادتمند

دكتر محمدرضا ظفرقندي

رئيس كل سازمان نظام پزشكي

98/4/7

پایان پیام/

مطالب مشابه